EN

امضاء تفاهم‌نامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با پژوهشگاه صنعت نفت

امضاء تفاهم‌نامه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با پژوهشگاه صنعت نفت

تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی روز دوشنبه چهارم بهمن‌ماه به امضاء رسید.

به گزارش واحد خبر روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، هدف از امضاء این تفاهم‌نامه، مشارکت در انجام پژوهش‌ها با هدف دستیابی به دانش فنی و فناوری‌های مرتبط با انرژی، محیط زیست، خوردگی و فناوری‌های مرتبط با صنایع پایین دستی نفت است.

علاوه بر این، بهره‌مندی از امکانات طرفین، ارایه خدمات پژوهشی، مهندسی، مشاوره‌ای، آموزشی، تبادل اسناد و مدارک علمی از دیگر موضوعات این تفا‌هم‌نامه برای همکاری‌های آتی است.

بر اساس این تفاهم نامه که بین دکتر حمیدرضا کاتوزیان رییس پژوهشگاه صنعت نفت و خانم مهندس مرضیه شاهدایی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به امضاء رسید؛ به مدت پنج سال نمایندگانی از طرفین با حضور در جلسات ماهانه، برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های آتی در قالب موضوع تفاهم‌نامه را پیگیری خواهند کرد.

در نشستی که همزمان با امضاء این تفاهم‌نامه، با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، رییس پژوهشگاه، معاونان و روسای پردیس‌های این مجموعه برگزار شد، دکتر کاتوزیان، با اشاره به این‌که پژوهشگاه صنعت نفت با این شرکت همکاری‌های گسترده‌ای داشته، افزود: فعالیت‌های این سازمان، غالبا متمرکز بر موضوعات تحقیقاتی اساسی مورد نیاز صنعت نفت و گاز و توسعه فناوری‌های ضروری کشور می‌باشد.

در ادامه این نشست روسای پردیس‌های سه‌گانه پژوهشگاه نیز به معرفی مهم‌ترین‌ طرح‌ها و دستاوردهای پردیس‌های زیر مجموعه خود پرداختند و مقرر شد تا در خصوص طرح‌هایی که از زمینه مناسب برای همکاری‌‌های دوجانبه برخوردارهستند، جلسات و نشست‌های تخصصی برگزار شود.

گفتنی است مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از واحد های نیمه صنعتی کاتالیست، جی تی ال، پارسی سول، و نانو در حوزه پایین دستی و همچنین آزمایشگاه‌های استاندارد، گاز و طیف سنجی، میکروبیولوژی، سنسور، خواص مکانیکی و پوشش در حوزه انرژی و محیط زیست بازدید به‌عمل آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support