مهار تورم و رشد تولید

بازدید معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت از پژوهشگاه صنعت نفت

بازدید معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت از پژوهشگاه صنعت نفت

مهندس حبیب‌ا… بیطرف، معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه از پایلوت‌ها، و خدمات فناورانه پردیس‌های سه‌گانه پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کرد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در ابتدای این بازدید، نشستی با حضور رییس پژوهشگاه، معاونان و روسای پردیس‌های این مجموعه به منظور معرفی ظرفیت‌های این مرکز تحقیقاتی با معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت برگزار شد.

دکتر کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست به تاریخچه فعالیت‌های پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: این مجموعه که در سال 1338 فعالیت خود را از یک مرکز تحقیقاتی کوچک در حوالی پالایشگاه تهران آغاز کرده است اکنون به عنوان یکی از مراکز تحقیقاتی بزرگ کشور و خاورمیانه، مهم ترین فعالیت‌های پژوهشی و توسعه‌ فناوری کشور در حوزه نفت و گاز را در پردیس‌های سه گانه خود به انجام می رساند.

وی در ادامه به اهم فعالیت های سه پردیس صنایع بالادستی، پایین دستی و انرژی و محیط زیست اشاره کرد و اظهار داشت: فعالیت‌های مرتبط با اکتشاف، مطالعات میادین، مخازن و چاه‌ها و ازدیاد برداشت در پردیس بالا‌دستی، تجزیه و تحلیل مسایل مربوط به پالایش، مرکاپتان زدایی و کاتالیست‌ها در پردیس پایین دستی و موضوعات زیست محیطی، کاهش آلاینده‌های آب و خاک و همچنین مسایل مرتبط با بهینه‌سازی مصرف انرژی در پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه دنبال می‌شود.

در ادامه این نشست محمدحمید ایجازی، معاون برنامه‌ریزی پژوهشگاه به تشریح راهبردها، چشم‌انداز، ماموریت و اهداف سازمان پرداخت و تصریح کرد که این موارد از سال 92 مورد توجه، بازنگری و تغییرات جدی قرار گرفته است.

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری و روابط‌ بین‌الملل پژوهشگاه نیز با تاکید بر ظرفیت بالای پژوهشگاه در انجام تحقیقات فناورانه، بر متقاضی­محور بودن پروژه‌‌های سازمان تاکید کرد و گفت: به منظور تکمیل ظرفیت پژوهشی این مرکز، علاوه بر صنعت نفت، شرکت‌های تراز اول خارجی و سازمان‌های متعدد داخلی با پژوهشگاه تعامل دارند.

گفتنی است روسای پردیس‌های سه‌گانه پژوهشگاه با حضور در این نشست، به معرفی مهم‌ترین دستاوردها و توانمندی‌های پردیس خود پرداختند و ابعاد مختلف حوزه فعالیت خود را تشریح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support