EN

شرایط برای هم افزایی و ایجاد ظرفیت ها ی جدید فراهم است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از پژوهشگاه تاکید کرد؛

شرایط برای هم افزایی و ایجاد ظرفیت ها ی جدید فراهم است

مهندس مرضیه شاهدایی‌ معاون وزير و مدير عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن ابراز خرسندي ‌از ظرفیت های موجود در پژوهشگاه، به ارزش افزوده بالای محصولات و دستاوردهای صنعت پتروشیمی در کشور اشاره کرد و گفت: توانمندی های پژوهشگاه می تواند زمینه ساز همکاری های مشترک در زنجیره گسترده فعالیت های این صنعت باشد.

مهندس شاهدايي در این زمینه افزود، “در صدد بهره گیری از توان و پتانسيل موجود در پژوهشگاه در جهت رفع نيازهاي پتروشيمي و توسعه دانش و تكنولوژي هستیم” و تاکید کرد، “ارتباط و پيوند بين پژوهش و فناوري شركت پتروشيمي و پژوهشگاه صنعت نفت ما را به هدف خلق ارزش افزوده  و استفاده حداكثري از توان داخل، نزديك تر مي نمايد.

ايشان پس از بازديد از دستاوردهاي صنايع پايين دستي و محيط زيست پژوهشگاه، روش مناسب در حل مسايل و مشكلات صنعت پتروشيمي را استفاده از دانش و فناوری بدست آمده در مراكز پژوهشی عنوان کرد و گفت: موضوعاتي مانند انتشار گازهاي گلخانه اي، از مسائل اساسي در صنعت نفت و پتروشيمي کشور هستند كه پژوهش هاي اين مركز در همکاری با صنایع پتروشیمی مي تواند زمینه های ايجاد ظرفيت هاي جديد تحقيقاتي در اين زمينه را فراهم آورد.

همچنين ايشان با اشاره به فناوري كاتاليست هاي توليد شده در اين مركز ،‌كاتاليست اكسيد اتيلن را يكي از موارد جالب توجه كه مي تواند به مرحله تجاري سازي برسد عنوان كرد.

اين مقام مسئول تعهد شركت هاي اصلي در رفع نيازهاي صنعتي خود از طريق شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قرار دارد و افزود : فناوري هاي كسب شده در پژوهشگاه در زمينه نانو و کاتالیست که دارای و جوه اشتراك مناسبي با صنعت پتروشيمي در استفاده از اين فناوری ها هستند، می توانند زمینه ساز سرمایه گذاری و تعریف طرح های موفق در آینده باشند.

خاطر نشان می شود در این بازدید، تفاهم نامه 5 ساله به منظور توسعه همکاریهای متقابل در حوزه صنایع پایین دستی و انرژی و محیط زیست پژوهشگاه باشرکت ملی صنایع پتروشیمی منعقد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *