شرایط برای هم افزایی و ایجاد ظرفیت ها ی جدید فراهم است

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در بازدید از پژوهشگاه تاکید کرد؛

شرایط برای هم افزایی و ایجاد ظرفیت ها ی جدید فراهم است

مهندس مرضیه شاهدایی‌ معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، ضمن ابراز خرسندی ‌از ظرفیت های موجود در پژوهشگاه، به ارزش افزوده بالای محصولات و دستاوردهای صنعت پتروشیمی در کشور اشاره کرد و گفت: توانمندی های پژوهشگاه می تواند زمینه ساز همکاری های مشترک در زنجیره گسترده فعالیت های این صنعت باشد.

مهندس شاهدایی در این زمینه افزود، “در صدد بهره گیری از توان و پتانسیل موجود در پژوهشگاه در جهت رفع نیازهای پتروشیمی و توسعه دانش و تکنولوژی هستیم” و تاکید کرد، “ارتباط و پیوند بین پژوهش و فناوری شرکت پتروشیمی و پژوهشگاه صنعت نفت ما را به هدف خلق ارزش افزوده  و استفاده حداکثری از توان داخل، نزدیک تر می نماید.

ایشان پس از بازدید از دستاوردهای صنایع پایین دستی و محیط زیست پژوهشگاه، روش مناسب در حل مسایل و مشکلات صنعت پتروشیمی را استفاده از دانش و فناوری بدست آمده در مراکز پژوهشی عنوان کرد و گفت: موضوعاتی مانند انتشار گازهای گلخانه ای، از مسائل اساسی در صنعت نفت و پتروشیمی کشور هستند که پژوهش های این مرکز در همکاری با صنایع پتروشیمی می تواند زمینه های ایجاد ظرفیت های جدید تحقیقاتی در این زمینه را فراهم آورد.

همچنین ایشان با اشاره به فناوری کاتالیست های تولید شده در این مرکز ،‌کاتالیست اکسید اتیلن را یکی از موارد جالب توجه که می تواند به مرحله تجاری سازی برسد عنوان کرد.

این مقام مسئول تعهد شرکت های اصلی در رفع نیازهای صنعتی خود از طریق شرکت های دانش بنیان را مورد تاکید قرار دارد و افزود : فناوری های کسب شده در پژوهشگاه در زمینه نانو و کاتالیست که دارای و جوه اشتراک مناسبی با صنعت پتروشیمی در استفاده از این فناوری ها هستند، می توانند زمینه ساز سرمایه گذاری و تعریف طرح های موفق در آینده باشند.

خاطر نشان می شود در این بازدید، تفاهم نامه 5 ساله به منظور توسعه همکاریهای متقابل در حوزه صنایع پایین دستی و انرژی و محیط زیست پژوهشگاه باشرکت ملی صنایع پتروشیمی منعقد گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support