صنعتی شدن طرح ها، مهم‌ترین هدف فعالیت‌های تحقیقاتی در پژوهشگاه است

معاون فناوری و روابط بین الملل پژوهشگاه در جشنواره پژوهش و فناوری تاکید کرد:

صنعتی شدن طرح ها، مهم‌ترین هدف فعالیت‌های تحقیقاتی در پژوهشگاه است

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشیه هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری که روز چهارشنبه 13 بهمن‌ماه برگزار شد، به یکی از عوامل موثر در انتخاب پژوهشگاه به عنوان مرکز پژوهشی برتر برای چندمین سال متوالی اشاره کرد و گفت: عمده فعالیت‌های تحقیقاتی پژوهشگاه، تجاری‌سازی شده و به مقیاس صنعتی می‌رسد که این خود یکی از عوامل مهم در پیشبرد اهداف این مرکز تحقیقاتی محسوب می شود.

وی با تاکید بر اهمیت تجاری سازی در فعالیت های تحقیقاتی “فناوران برتر” پژوهشگاه در این جشنواره افزود: این فناوران همگی در پروژه‌های بزرگی نظیر فناوری‌های تولید پیوسته نانو‌لوله‌های کربنی از گاز طبیعی، طراحی و فرمولاسیون آمین‌های جدید ، تولید سیال مناسب کنترل هرزروی در عملیات حفاری، فرمولاسیون و تولید پلاگ‌های سیمان‌کاری و فناوری تبدیل گاز به میعانات نفت فعال بوده و توانسته‌اند فناوری‌های به دست آمده را به مرحله صنعتی برسانند.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، تلاش و زحمات بی دریغ و شبانه روزی تمام متخصصان و همکاران پردیس‌های سه‌گانه این مرکز در ارایه طرح‌ها و پروژ‌های مناسب به صنعت را عامل اصلی در کسب این موفقیت عنوان کرد.

خاطر نشان می‌شود هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت، روز چهارشنبه 13 بهمن ماه به میزبانی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با حضور وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حبیب اله بیطرف، معاون مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت و مرضیه شاهدایی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support