دومین دوره مسابقات قرآن کریم در پژوهشگاه صنعت نفت

دومین دوره مسابقات قرآن کارکنان وزارت نفت، یادواره شهید امین باوی 14 اسفند ماه به میزبانی شرکت ملی نفت، در محل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، دومین دوره این مسابقات، با هدف اعتلای فرهنگ قرآنی در رفتار‌ سازمانی کارکنان و شناسایی نیروهای قرآنی در سطح وزارت نفت در 8 رشته ترتیل، تحقیق، حفظ 5 ، 10، 15 و 20 جزء قرآن، حفظ کل قرآن ‌و اذان برگزار می‌شود.

مولایی، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران، در مراسم افتتاحیه، با تبیین اهداف برگزاری این دوره از رقابت‌ها گفت: تکریم قرآن و خادمان آن، توسعه و ترویج فرهنگ و معارف دینی و قرآنی در صنعت نفت، ایجاد انگیزه و نشاط سازمانی در شرکت‌های تابعه و تقویت آموزه‌های دینی، از مهم‌ترین انگیزه‌های برگزاری این رویداد قرآنی است.

حضور چهره‌های بین‌المللی در این دوره از مسابقات

در حاشیه مراسم افتتاحیه، ربیعیان، رییس دارالقرآن کریم وزارت نفت، با تاکید بر این‌که این وزارت‌خانه در کنار وظایف مهم خود، به موضوعات فرهنگی توجه ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: لزوم توجه به آموزه‌های قرآن کریم، همواره به عنوان یکی از عوامل مهم و فرهنگ ساز در جامعه صنعتی، اجتماع و خانواده، مورد تاکید فراوان بوده و این مهم، سال‌هاست که در دستور کار چهار شرکت اصلی قرار دارد.

رییس دارالقرآن کریم وزارت نفت، این رویداد را با رقابت‌های کشوری مقایسه کرد و افزود: در این مسابقات، حضور چهره‌های برتر و ممتاز قرآنی نیز به چشم می‌خورد که اکثر این افراد از قاریان بین‌المللی و برجسته کشور هستند.

برگزاری سالیانه مسابقات قرآن کریم در چهار شرکت اصلی وزارت نفت

رضایی، دبیر اجرایی این رقابت در صنعت نفت، با اشاره به این که اولین دوره از این مسابقات به میزبانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شده است، گفت: هر یک از چهار شرکت اصلی وزارت نفت به صورت دوره‌ای میزبانی این مسابقات را به عهده می گیرد و این دوره مزیّن به نام شهید امین باوی از شهدای قرآنی حادثه منا است.

وی در ادامه به حضور مشتاقانه شرکت‌کنندگان و روند اجرای مراحل مختلف این دوره اشاره کرد و افزود: بیش از 110 نفر در این دوره به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت که این افراد پس از گذراندن مسابقات درون سازمانی در 4 شرکت اصلی به این مرحله راه یافته‌اند.

خاطر نشان می‌شود اختتامیه دومین دوره مسابقات قرآن وزارت نفت روز دوشنبه 16 اسفند ماه در سالن شهید بهشتی وزارت نفت با اهدا جوایز و لوح تقدیر به نفرات برگزیده برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support