EN

نهج البلاغه، چراغ راه بشریت در دنیای امروز است

رییس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسمی که روز شنبه نوزدهم فروردین ماه به مناسبت میلاد امیر مومنان،حضرت علی و امام جواد علیهما السلام و همچنین آغاز سال جدید برگزارشد، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب، سیره انبیاء و سلوک بزرگان دین را بهترین الگو و سرمشق برای زندگی بشریت و عبور از برخی ارزشهای ظاهری برای دستیابی به معرفت های حقیقی را بهترین راه برای رسیدن به سعادت واقعی و الهی خواند.

ایشان در ادامه به ابعاد شخصیتی و ویژگیهای برجسته و با عظمت امیرمومنان علی علیه‌السلام در حوزه های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: امیرالمومنین که امروز به نام ایشان مزیّن است، سمبل پدری شایسته و الگویی برای امت بزرگ اسلام در طول قرون واعصار بوده و چنانچه بطور شایسته در سلوک و منش زندگی ایشان جستجو کنیم ،درس‌هایی از اخلاق و بزرگی شخصیت وی حاصل می شود که دریایی از جوهر و قلم، از نوشتن و بازگو کردن آن‌ قاصر است.

دکترکاتوزیان در ادامه به وجوه متمایز شخصیت ائمه اطهار و رسول اکرم(ص) و دستیابی ایشان به مدارج متعالی و معنوی جهان هستی پرداخت و گفت: همه انبیا و برگزیدان خدای متعال، خود را از کلیه خودبینی ها و وابستگی‌های مادی تهی ساخته اند و با استقرار قواعدی متمایز از زندگی عادی و روزمره و وفاداری به پیمان الهی، ظرفیت خود را به نحوی توسعه داده اند و در ظرف آنها جایی برای بخل، نفاق‌، پیش داوری، قضاوت‌های نادرست و از این قبیل ویژگیهایی که مختصات افرادی عادی است وجود ندارد که خداوند را در قلب خود جایگزین کرده‌اند.

دکتر کاتوزیان در ادامه به کتاب ارزشمند امیرمومنان علی علیه‌السلام ، نهج البلاغه نیز اشاره و تصریح کرد: این کتاب، بیانی مشابه قرآن کریم داشته و دارای عظمت بسیاری است و همواره به عنوان چراغ راهنمای بشر در دنیای امروز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

ایشان همچنین با قدردانی از کارکنان پژوهشگاه که در راستای اهداف سازمان و صنعت نفت کشور به صورت شبانه‌روی تلاش می‌کنند، رشد و تعالی سازمان را حاصل عملکرد همهء اعضاء خانواده پژوهشگاه صنعت نفت عنوان کرد و افزود: بررسی آیین نامه های موجود در جهت ارتقاء و بهبود وضعیت سازمان در دستور کار قرار دارد و امیدوارم همه همکاران همچون گذشته با انرژی و تعهد کامل به فعالیت های خود ادامه دهند تا انشاءالله بتوانیم منشاء خیر و برکت برای کشور و صنعت عظیم نفت باشیم.

خاطر نشان می‌شود مراسم میلاد مولود کعبه و امام جواد علیهما السلام ، با حضور مدیران، روسا، و کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت روز شنبه نوزدهم فروردین ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support