EN

انستیتو تصفیه و شیرین سازی گاز، گامی در جهت خود کفایی فناورانه

انستیتو تصفیه و شیرین سازی گاز، گامی در جهت خود کفایی فناورانه

 

 

پژوهشگاه صنعت نفت دارای تجربیات ارزنده‌ای در زمینه شیرین سازی و تصفیه‌گاز است و تاسیس ” انستیتو تصفیه و شیرین‌سازی” ، گامی موثر و بزرگ در تقویت بنیه بخش پایین دستی صنعت نفت بوده، موجب کاهش وابستگی کشور به دیگر کشور‌ها خواهد شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، این سازمان تحقیقاتی و شرکت ملی گاز در زمینه فرایند‌های گازی مانند تصفیه گاز با حلال، واحد‌های گوگرد‌سازی، تهیه مواد شیمیایی مورد نیاز، کاتالیست‌ها و جاذب‌ها همکاری خواهند کرد.

 این‌گونه قرارداد‌ها حرکتی است به سمت توسعه تکنولوژی و کسب فناوری هایی که می‌تواند به عنوان سرمایه‌های عظیم ملی برای صنعت بر اساس این گزارش، سال گذشته یکی از قراردادهایی که بین شرکت ملی گاز ایران و پژوهشگاه به امضاء رسید، قرارداد انستیتو تصفیه و شیرین‌سازی گاز بوده است که این قراداد شامل پروژه‌های متعدد بلند مدت 5 ساله گاز کشور نقش آفرین باشد.

این گزارش می‌افزاید،”حلال پارسی سول” که در برخی پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی قابلیت بهره‌برداری دارد از جایگاه ویژه‌ای در سطح جهان برخوردار است و پژوهشگاه صنعت نفت با این دستاورد مهم، ایران را در جرگهء معدود کشورهایی قرار داده است که توانایی تولید حلال های فرموله شده را دارند.

تکمیل فعالیت های گذشته و فعالیت‌های به روز دنیا به مدت 5 سال با حمایت شرکت ملی گاز ایران در انستیتو تصفیه و شیرین‌سازی گاز برنامه ریزی شده است.

گفتنی است یکی از موارد ارایه شده در حوزه پایین دستی از سوی پژوهشگاه در بیست و دومین نمایشگاه نفت تهران موضوعات مرتبط با تصفیه و شیرین‌سازی گاز است که با توجه به اولین سال آغاز پروژه‌های مرتبط با این انستیتو به طور حتم نمود خوبی در نمایشگاه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support