EN

انستیتوی گاز طبیعی، فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیتهای دانشگاه و پژوهشگاه است

دکتر وطنی در دیدار از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت:

انستیتوی گاز طبیعی، فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیتهای دانشگاه و پژوهشگاه است

 

 

دكتر علي وطني،معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوريدر حاشيه بازديد از غرفه پژوهشگاه، با بيان اينكه در بخش خصوصی توجه ويژهاي به بخش “عرضه” مي شود گفت: در این بخش هنگامی که محصول به مرحله عرضه می رسد، چنانچه مشتري و متقاضي مناسبي براي آن وجود نداشته باشد اين روند با مشكل مواجه مي شود.

دكتر وطني ادامه داد: خوشبختانه در سال هاي اخير به دلیل محدوديت هايي كه از نظر مسائل و مقررات بين المللي نسبت به ايران به وجود آمده است، توانمندي ها و ظرفيت هاي داخلي افزايش پيدا كرده اند.

این عضو هیات علمی دانشگاه با تاكيد بر اينكه كشور، داراي دو سيستم آموزشي و تحقيقاتي است، تصريح كرد: در بيشتر دانشگاه هاي كشور تحقيقات مفيد و گسترده ای انجام مي شود، اما اينگونه تحقيقاتدر سطح پژوهش باقي مي ماند و كمتر به توسعه و فناوري و تجاري سازي آنها توجه مي شود.

وطني محدوديت هاي ايجاد شده را باعث تحريك بخش تقاضا دانست و افزود: تلفيق دانشگاه ها و پژوهشگاه در بخش نفت، گاز و پتروشیمی، فرصت مناسبی برای هم افزایی ظرفیت ها داخلی در جهت تامین نیازهای کشور ایجاد کرده است.

معاون توسعه فناوري معاونت علمي و فناوري رياست جمهوريبه تعاملات دو جانبه دانشگاه تهران و پژوهشگاه صنعت نفت اشاره كرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه تهران داراي انيستيتو گاز طبيعي مايع است و از اين رو تفاهم نامه اي با پژوهشگاه صنعت نفت در همين زمينه امضاء شده است كه فرصت مناسبي براي استفاده از ظرفيت هاي موجود دانشگاه و پژوهشگاه محسوب می شود.

وي در همين راستا ادامه داد: با توجه به تقاضاي شركت ملي گاز ايران در زمينه گاز طبيعي مايع و همچنين وجود همكار بين الملل، اميدواريم پروژه هاي توسعه فناوري را تا تبديل دانش فني و بومي سازي آن ادامه دهيم.

وطني در خاتمه افزود : پژوهشگاه و دانشگاه رقيب يكديگر نبوده بلكه اعضاء يك خانواده به حساب مي آيند و همواره بايد تلاش كرد كه اين رابطه ها نظامند شده تا خروجي آن به عنوان يك محصول فناورانه قابليت اجرايی و عملياتي در صنعت نفت كشور را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support