EN

انستیتوی گاز طبیعی، فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیتهای دانشگاه و پژوهشگاه است

دکتر وطنی در دیدار از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت:

انستیتوی گاز طبیعی، فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیتهای دانشگاه و پژوهشگاه است

 

 

دکتر علی وطنی،معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریدر حاشیه بازدید از غرفه پژوهشگاه، با بیان اینکه در بخش خصوصی توجه ویژهای به بخش “عرضه” می شود گفت: در این بخش هنگامی که محصول به مرحله عرضه می رسد، چنانچه مشتری و متقاضی مناسبی برای آن وجود نداشته باشد این روند با مشکل مواجه می شود.

دکتر وطنی ادامه داد: خوشبختانه در سال های اخیر به دلیل محدودیت هایی که از نظر مسائل و مقررات بین المللی نسبت به ایران به وجود آمده است، توانمندی ها و ظرفیت های داخلی افزایش پیدا کرده اند.

این عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید بر اینکه کشور، دارای دو سیستم آموزشی و تحقیقاتی است، تصریح کرد: در بیشتر دانشگاه های کشور تحقیقات مفید و گسترده ای انجام می شود، اما اینگونه تحقیقاتدر سطح پژوهش باقی می ماند و کمتر به توسعه و فناوری و تجاری سازی آنها توجه می شود.

وطنی محدودیت های ایجاد شده را باعث تحریک بخش تقاضا دانست و افزود: تلفیق دانشگاه ها و پژوهشگاه در بخش نفت، گاز و پتروشیمی، فرصت مناسبی برای هم افزایی ظرفیت ها داخلی در جهت تامین نیازهای کشور ایجاد کرده است.

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوریبه تعاملات دو جانبه دانشگاه تهران و پژوهشگاه صنعت نفت اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دانشگاه تهران دارای انیستیتو گاز طبیعی مایع است و از این رو تفاهم نامه ای با پژوهشگاه صنعت نفت در همین زمینه امضاء شده است که فرصت مناسبی برای استفاده از ظرفیت های موجود دانشگاه و پژوهشگاه محسوب می شود.

وی در همین راستا ادامه داد: با توجه به تقاضای شرکت ملی گاز ایران در زمینه گاز طبیعی مایع و همچنین وجود همکار بین الملل، امیدواریم پروژه های توسعه فناوری را تا تبدیل دانش فنی و بومی سازی آن ادامه دهیم.

وطنی در خاتمه افزود : پژوهشگاه و دانشگاه رقیب یکدیگر نبوده بلکه اعضاء یک خانواده به حساب می آیند و همواره باید تلاش کرد که این رابطه ها نظامند شده تا خروجی آن به عنوان یک محصول فناورانه قابلیت اجرایی و عملیاتی در صنعت نفت کشور را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support