سومین ژورنال کلاب تخصصی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد

با هدف آشنایی متخصصان حوزه خوردگی ؛

سومین ژورنال کلاب تخصصی پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد

 

سومین ژورنال کلاب پژوهشگاه با عنوان “مدیریت خوردگی در صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی ” روز شنبه 24 تیرماه 96 در سالن آمفی تئاتر این مجموعه و با حضور رییس پژوهشگاه، جمعی ازپژوهشگران پردیس های سه گانه و مهمانانی از معاونت پژوهش و فناوری وزارت نفت، شرکت ملی گاز، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، پژوهشکده انرژی و بازرسی فنی مجتمع گاز پارس جنوبی برگزار شد.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت ، این نشست با هدف آشناییپژوهشگران با آخرین دستاوردها در خصوص تدوین و پیاده‌سازی سیستم مدیریت خوردگی در دنیا ، بومی‌سازی و پیاده‌سازی آن در صنعت نفت و گاز و ارتقا جایگاه صنعت نفت نسبت به سایر کشورها، به سخنرانی دکترجابر نشاطی، رییس پردیس انرژی و محیط زیست برگزار شد .

بر همین اساس، ازمهمترین محورهای مطرح شده در سومین ژورنال کلاب می توان به ضرورت اجرای مدیریت خوردگی و کاهش هزینه‌های خوردگی (35-15 درصد) در صورت پیاده‌سازی آن، بررسی مفاهیم مدیریت خوردگی، ضرورت انجام مدیریت خوردگی در صنایع نفت ایران، معرفی آخرین مدل‌های مدیریت خوردگی در سطح بین‌المللی، معرفی تجربه‌های موفق دنیا در خصوص پیاده‌سازی سیستم مدیریت خوردگی، معرفی مدل‌ بومی‌سازی شده مدیریت خوردگی در پژوهشگاه صنعت نفت اشاره کرد .

گفتنی است دراین جلسه دکتر جابر نشاطی به بحث و تبادل نظردرخصوص مسائل مربوط به خوردگی با حاضرین در جلسه پرداخته و پاسخگوی سئوالات آنان بودند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support