EN

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی نفتکش قرارداد همکاری امضاء کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی نفتکش قرارداد همکاری امضاء کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ملی نفتکش ایران روز چهارشنبه 28 تیر ماه با هدف انجام خدمات بررسی روش‌های نوین و ارایه راهکار عملی جهت بهبود و ارتقاء کیفیت سوخت بانکرینگ و کاهش آلاینده‌ها قرارداد همکاری امضاء کردند.

دکتر حمیدرضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه در حاشیه امضاء این قرارداد ضمن ابراز خرسندی از همکاری با شرکت ملی نفت کش ایران گفت: امیدواریم این همکاری مشترک که امروز آغاز شده است گام‌های موثری در جهت پیشبرد اهداف این شرکت و تحقق برنامه‌های پژوهشگاه صنعت نفت را به همراه داشته باشد.

کاتوزیان با تاکید بر اینکه پژوهشگاه صنعت نفت بازوی تحقیقاتی وزارت نفت محسوب می‌شود گفت: این مجموعه برای همکاری با دیگر مجموعه‌هایی که نیاز به فعالیت‌های تحقیقاتی دارند اعلام آمادگی می‌کند و همیشه از هر گونه همکاری نیز استقبال می‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر کنوانسیون بین‌المللی بر ضرورت ارتقاء کیفیت سوخت‌ها تاکید دارد از این رو ایران نیز می‌بایست در این زمینه تا حد امکان ایفای نقش کند و قطعا ارتقاء کیفیت سوخت کشتی‌ها در کاهش آلاینده‌ها موثر خواهد بود.

کیان ارثی، مدیرعامل، شرکت ملی نفت کش ایران نیز به موضوع مهم مصرف سوخت در کشتی ها نیز اشاره کرد و گفت: تا سال 2020، بر اساس اعلام سازمان بین‌المللی دریانوردی، سولفور سوخت کشتی‌ها باید بالغ بر نیم درصد باشد.

وی با تاکید بر اینکه زمان زیادی تا سال 2020 باقی نمانده است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت این موضوع و کاهش سولفور، تصمیم بر آن شد که از توان متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت به نحو شایسته‌ای استفاده شود.

مدیرعامل، شرکت ملی نفت کش ادامه داد: تعامل دو جانبه‌ای که میان پژوهشگاه صنعت نفت و مدیرعامل، شرکت ملی نفت کش ایجاد شده است نه تنها برای این شرکت بلکه در سطح بین‌المللی نیز نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

گفتنی است، این قرارداد به امضاء حمید رضا کاتوزیان، رییس پژوهشگاه صنعت نفت، و سیروس کیان ارثی، مدیرعامل شرکت ملی نفت‌کش ایران رسید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support