EN

مسئوليت اجتماعي، در ابتداي تعريف هر پروژه بايد در نظر گرفته شود

وزير نفت:

مسئوليت اجتماعي، در ابتداي تعريف هر پروژه بايد در نظر گرفته شود

مهندس بیژن زنگنه ، وزیر نفت روز سه شنبه 27 تیرماه در افتتاحیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت از برگزارکنندگان این همایش تقدیر کرد و گفت: در طول 4 سال اخیر مفهوم CSR در صنعت نفت بسیار رشد کرده است و توصیه میکنم که همکاران در صنعت نفت با دانشگاها ارتباط و پیوند قوی برقرار کنند.

وزیر نفت بر حضور مشاوران صاحب صلاحیت در بخشهای اجتماعی برای مدیران ارشد تاکید کرد و گفت : بخش اجتماعی بخشی عمیق از نظر دانش است که خوشبختانه در پیوند عمیقی با مشاورت اجتماعی وزارت نفت است و توانسته فعالیت های مثمر ثمري را در غرب کارون انجام دهد که همه این کارها علمی و نتیجه دار است.

وزیر نفت بها دادن به مسایل اجتماعی را به تمامی مدیران توصیه کرد و گفت : همواره باید با محیط اطراف خود همزیستی مسالمت آمیز برقرارکنیم و اگر این همزیستی را بپذیریم باعث می‌شود تا در زمینه‌های مختلف، راه حل پیدا کنیم .

وی در همین راستا ادامه داد: مدیران صنعت نفت در مرحله بهره برداری مشغله های بسیاری دارند، از این رو می بایست در همان ابتدای تعریف طرح، مسایل اجتماعی آن نیز در نظر گرفته شود.

زنگنه در ادامه به تعامل دو جانبه صنعت نفت و دانشگاها نیز اشاره کرد و گفت: ارتباط خوبي با دانشگاهها ایجاد شده است و باید این فرصت را به منظور انجام درست کارها مغتنم شمرد .

وی به فعالیت‌های صنعت نفت در دو منطقه غرب کارون و منطقه عمومی پارس جنوبی نیز اشاره کرد و گفت: براساس مطالعات انجام شده دو برنامه 5 ساله طراحی شده است که این برنامه ها به مرور اجرایی خواهند شد.

وزیر نفت ادامه داد: اخیرا در شورای اقتصاد تصویب شده است که 3% عواید به دست آمده از طرح‌های این دو منطقه به مسایل CSR اختصاص یابد.

زنگنه به توانمندسازی افراد این منطقه نیز اشاره کرد و گفت :یکی از اقدامات موثر که در سال‌هاي اخیر در دستور کار صنعت نفت قرار داشته و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است آموزش و ایجاد شغل برای ساکنین این مناطق است.

ايشان با اشاره به اینکه وزارت نفت به طور مستقیم نمی تواند در برخی امور وارد عمل شود گفت: صنعت نفت در همه فعالیت های مرتبط با مسئولیت اجتماعی نظیر راهسازی ، فعالیت های مربوط به شهرداری و یا انتقال برق نمیتواند به صورت مستقیم فعالیت کند و صرفا می تواند در انجام امور با سازمان های ذيربط آنها همکاری کند.

وزیرنفت ادامه داد : مردم باید تلاش کنند که به این روحیه دست یابند که هرچه طرح بیشتری در مناطق آنها اجرا شود، آثار و نتایج بهتری در زندگی آنها و خانواده‌هایشان به وجود خواهد آمد و در این امر می‌بایست هزینه‌های مطالعاتی را با دقت بسیار مورد نظر قرار داد؛ از این رو استفاده از مشاور بسیار حائز اهمیت است.

وزیر نفت با تاکید بر اين‌كه همگی باید بر مسئوليت‌های اجتماعی توجه کنند، گفت: CSR یک امر لازم مدیریتی است و امروزه در دنیا تجربه های مفیدی در این زمینه وجود دارد که می بایست از این تجارب استفاده کنیم تا با تجربه های خودمان بر غناي تفکر و ایدها بی‌افزاییم و روابط مفیدی با افراد ساکن در مناطق عملیاتی ایجاد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *