EN

حضور صنعت نفت در فعاليت‌هاي اجتماعي، ضرورت محسوب مي‌شود

معاون نظارت بر منابع هيدروكربوري وزیر نفت:

حضور صنعت نفت در فعاليت‌هاي اجتماعي، ضرورت محسوب مي‌شود

رکن الدین جوادی، معاون نظارت بر منابع هيدروكربوري وزیر نفت روز سه شنبه 27 تیرماه در مراسم افتتاحیه سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت با بیان اینکه هدف اين همايش سازمان يافته تر كردن فعاليت‌هاي صنعت نفت در طول سال‌ها خدمت بوده است،گفت: نهادینه کردن فرهنگ تعامل با ذینفعان از اهداف مهم مسئولیت اجتماعی است و تصمیم داریم مسوليت اجتماعی را در صنعت نفت به عنوان بخشی از وظایف سازمانی این بنگاه بزرگ اقتصادی قرار بدهیم .

وی با شاره به اینکه پیشینه تعامل صنعت نفت و حضور آن در فعالیت‌های اجتماعی به روزهای اول ایجاد این صنعت برمی گردد افزود: این زمان مصادف است با روزهایی که اولین چاه نفت در مسجد سلیمان فوران کرد و پس از آن لازم شد نفت به منظور صادرات به آبادان منتقل شود.

جوادی در همین راستا ادامه داد: حضور صنعت نفت در فعالیت‌های اجتماعی لاجرم یک ضرورت قطعي برای صنعت نفت را رقم زده است که بخشی به خاطر نیازهایی است که این صنعت نوپا در آن دوران داشته است که میتوان به ایجاد خدمات شهری و ایجاد جاده برای ماموریت‌های سازمانی در اين زمينه اشاره کرد که در نهایت این فعالیت‌ها منجر به تشکیل یک تمدن بزرگ همانند آبادان شده است که باعث شد صنعت نفت و مردم آن منطقه از مزایا و قابلیت‌های آن بهره مند شوند.

جوادی با تاکید بر اینکه امروزه زوایایی مختلفی در مسولیت‌های اجتماعی باید در نظر گرفته شود تا ذینفعان از آن سود ببرند ،اظهار داشت: اولین وظیفه مسئولیت اجتماعی اداره اقتصادی و حرفه‌اي این سازمان است تا صاحبان مالکیت و سهام بتوانند از آن بهره مند شوند.

وی به دومین گروه ذینفعان از مسئولیت‌های اجتماعی نیز اشاره کرد و افزود : دومین گروه، کارکنان صنعت هستند که اداره این صنعت را به عهده دارند و این کارکنان، نیازمند شرایطی هستند که خود و خانواده‌هايشان از رفاه و امکانات مناسبی برخوردار باشند .

معاون نظارت بر منابع هيدروكربوري وزیر نفت، نیاز آموزش و بهداشت و ایمنی را از مهمترین نیاز‌های کارکنان و خانواده کارکنان این منطقه دانست و گفت: با آغاز فعالیت‌های توسعه‌ای در منطقه، همواره مجموعه ای از مزایا و مشکلات برای تمامی ساکنین این مناطق رقم می خورد که آلودگی و اختلاف طبقاتی از نمونه های بارز این مشکلات است.

جوادی ادامه داد: ما برای اینکه صنعت نفت را توسعه دهیم واز برکات آن، کشور و عموم مردم بهره‌مند شوند می بایست شرایط زندگی را همان طور که برای همکاران خود فراهم می کنیم برای ساکنین این مناطق نیز مهیا کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح عمران مناطق نفت خیز با توجه به حمایت‌های مادی و معنوی در دستور کار قرار دارد گفت: به طور مثال اگر در این مناطق قرار است مدرسه ای ساخته شود ما میتوانیم در تامین منابع مالی آن به صورت هدایت شده مشارکت کنیم و یا اگر بیمارستانی در منطقه قرار است احداث شود با مشارکت در برنامه ریزی و تامین بخشی از هزینه‌های مالی فرصت را برای تحقق این خدمات و سرویس‌های مناسب فراهم نماییم .

وی در خاتمه تصریح کرد: امیدواریم در این گردهمایی به مرور تصمیمات در گردهمایی‌های قبلی و همچنين با پايش اقدامات و حرکت‌هایی که هر روز شاهد سازمان یافته‌تر شدن و حرفه ای تر شدن و توسعه آن هستیم این همایش در جهت تعميق فرهنگ مسئولیت پذیری و انجام مسئولیت های اجتماعی گام اساسی بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support