EN

توسعه اجتماعی صنعت نفت، همپای توسعه صنعتی بوده است

دبیر سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت:

توسعه اجتماعی صنعت نفت، همپای توسعه صنعتی بوده است

می‌توانیم ادعا کنیم که در چهار سال فعالیت دولت تدبیر و امید، صنعت نفت توانسته است، در مسیر توسعه اجتماعی، همپای توسعه صنعتی گام‌های موثری بردارد.

سید امیر طالبیان، دبیر سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، روز سه‌شنبه، ۲۷ تیرماه با بیان این‌که امروز با همت همگانی تمامی دست‌اندارکاران می‌توان این همایش عظیم را برگزار کرد گفت: با افتخار اعلام می‌کنیم که حمایت‌های همه جانبه وزیر نفت از مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت به بار نشسته است و امروز شاهد برگزاری این بنیاد بزرگ می‌باشیم.

وی در ادامه به روند پیشرفت فعالیت‌ها در حوزه CSR نیز اشاره کرد و گفت: شاهد این مدعا دریافت بیش از 30 فقره گزارش پایدار شرکتی است که با همت دست اندرکارانخانواده صنعت نفت و توسط دبیرخانه دریافت شده است و میتوان به راحتی اذعان کرد که در 4 سال فعالیت دولت تدبیر و امید، صنعت نفت توانسته است توسعه اجتماعی را هم پای توسعه صنعتی به پیش ببرد.

دبیر سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت، در همین راستا تاکید کرد: درست است که موظف شدیم که طبق اساس نامه شرکت ملی نفت ایران در حوزه های جغرافیایی نسبت به ایفای مسئولیت اجتماعی در قالب توسعه پایدار و حفظ محیط زیست مستقیما و یا از طریق شرکت های طرف قرارداد در بودجه سنواتی شرکت اقدام کنیم اما این گزارشات نشان می‌دهد که فعالیت‌های انجام شده همگی فراتر از تکالیف قانونی ما بوده و این خود گام موثری در کارنامه صنعت عظیم نفت به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: همکاران ما افزون بر فعالیت‌های تولیدی برابر سیاست اعلامی وزارت نفت از ارائه خدمات به روستاها و مناطق دور افتاده حتی پیرامون خطوط لوله نیز غفلت نکرده‌اند و از ظرفیت‌های خود برای آموزش و توانمندسازی نیروهای بومی علاقه‌مند در حرفه‌های مهارتی و فنی استفاده کرده‌اند.

وی در ادامه بر اجرای مفاهیم و موضوعات مسئولیت اجتماعی نیز تاکید کرد و گفت: از تمامی مدیران می‌خواهم همانطور که در تهیه و انتشار گزارش پایدار شرکتی ما را یاری کردند سعی بر اجرای آن داشته باشند تا شاهد بهبود کیفیت زندگی مردم در تمامی مناطق کشور باشیم.

دبیر سومین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت به شفاف سازی برخی امور و همچنین اطلاع‌رسانی آن‌ها تاکید کرد و افزود: باید همگان بدانند که در فرآیند تولید و توزیع بنزین تحویلی روزانه به مردم، چند استاندارد بین‌المللی کیفیت و زیست محیطی در پالایشگاه‌ها، شرکت پالایش و پخش، شرکت خطوط لوله و مخابرات رعایت می‌شود.

طالبیان در خاتمه ضمن تشکر از تمامی دست‌اندرکارانی که باعث برپایی این همایش شدند اظهار کرد: امیدوارم سومین همایش مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت به اهداف موردنظر که همان هدفمند کردن خدمات به جامعه و کمک به ارتقای کیفیت زندگی مردم در مناطق عملیاتی و ایجاد اعتبار برای صنعت نفت است، دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support