پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت راشیگ آلمان، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت راشیگ آلمان،

تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت آلمانی راشیگ روز چهارشنبه 17 آبان ماه به منظور گسترش همکاری‌های دوجانبه تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند.

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت، در حاشیه این مراسم به جایگاه شرکت راشیگ در اروپا اشاره کرد و گفت: این شرکت یکی از معتبر‌ترین شرکت‌های فعال در اروپا و جهان است و بسیاری از صنایع با این مجموعه همکاری می‌کنند.

وی به ابعاد مختلف این تفاهم‌نامه نیز اشاره کرد و افزود: تفاهم نامه امضاء شده به منظور توسعه همکاری‌های این دو مجموعه در زمینه انتقال تکنولوژی و فناوری در رابطه با تجهیزات داخلی برج‌های تقطیر در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها، طراحی برج‌های تقطیر بر پایه محصولات این شرکت آلمانی، آموزش نرم افزار winsorp، آموزش متخصصان و کارشناسان پژوهشگاه در حوزه‌های مرتبط کاری این شرکت خواهد بود. همچنین در نهایت ساخت تجهیزات این شرکت در ایران توسط بخش خصوصی با حمایت فنی پژوهشگاه در دستور کار خواهد بود.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه به فعالیت‌های پژوهشگاه در این زمینه نیز اشاره کرد و گفت: این مجموعه فعالیت‌های گسترده‌ای در زمینه طراحی برج‌های تقطیر انجام داده است و هم‌اکنون با همکاری شرکت راشیگ می‌توانیم از روش‌های نوین این مجموعه در طراحی‌های خود استفاده کنیم.

توانمندی‌های پژوهشگاه صنعت نفت ما را تحت تاثیر قرار داد

میشائل شولتس مدیر فنی شرکت راشیگ آلمان نیز فعالیت‌های این شرکت را بیش از 120 سال دانست و گفت: فعالیت‌های این شرکت بیشتر در زمینه برج‌های تقطیر معطوف شده است و نه ‌تنها در کشور آلمان بلکه به بسیاری از شرکت‌ها در سراسر دنیا خدمات ارایه می‌کند.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های انجام شده ایران را کشوری مناسب برای توسعه همکاری‌ها و تجاری‌سازی محصولات دانستیم و امیدواریم که تبادل اطلاعات و تجربیات بین دو کشور در سطح گسترده‌ای صورت پذیرد.

مدیر فنی این شرکت آلمانی درخصوص فعالعیت‌های انجام شده در پژوهشگاه نیز اظهار کرد: اولین بار است که از این مرکز تحقیقاتی بازدید می‌کنم و فعالیت‌های این مرکز مرا بسیار تحت تاثیر قرار داد و تمایل بسیاری برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فعالیت‌های این مجموعه به منظور‌ همکاری‌های دو جانبه آتی دارم.

خاطر نشان می‌شود این تفاهم نامه میان منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت و میشائل شولتس مدیر فنی شرکت راشیگ آلمان در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support