EN

توسعه فناوری‌های فرآورش گاز، از اولویت های تکنولوژیک صنعت گاز است

توسعه فناوری‌های فرآورش گاز، از اولویت های تکنولوژیک صنعت گاز است

 

دکتر سعید پاک سرشت:

توسعه فناوری‌های فرآورش گاز، از اولویت های تکنولوژیک صنعت گاز است

دکتر سعید پاک‌سرشت، مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار با تاکید بر این‌که یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های صنعت گاز که جزو اولویت‌های تحقیقاتی این صنعت نیز به حساب می‌آید، فرآورش گاز است، گفت: از آنجایی که پژوهشگاه صنعت نفت در این حوزه از سوابق درخشانی برخوردار است واز گذشته ارتباطات زیادی داشته‌ایم، این مجموعه را برای فعالیت‌های مرتبط با حوزه فرآورش انتخاب کردیم.

ایشان با تاکید بر این‌که برنامه‌های مربوط به انستیتو فراورش گاز در حال تدوین می‌باشد، تصریح کرد: امیدواریم این فعالیت‌ها در طول دو ماه آینده به پایان برسد، بر این اساس نقشه‌راه توسعه فناوری‌های این حوزه در یک برنامه میان مدت 5 ساله ترسیم خواهد شد.

پاک سرشت مهندسی شبکه را فعالیتی مهم در بهره گیری از توان موجود در کشور خواند و افزود: انستیتو فراورش گاز پژوهشگاه باید در جایگاه مرکز یک شبکه قرار گیرد و همه بازیگران و دی‌نفعان را تجمیع کند تا بتوان از همهء توانمندیها در این حوزه استفاده کرد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز با تاکید بر دو ویژگی مهم این انستیتو ادامه داد: برقراری ارتباط نزدیک بین کارفرما و مجری و همچنین شبکه‌سازی، از مهم‌ترین خصیصه‌هایی است که می‌بایست در دستور کار قرار گیرد و با رعایت این دو نکته امیدواریم به نتایج مثبتی دست پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support