EN

کیفیت، سرعت و قیمت ، سه رکن اصلی در میدان رقابت است

رییس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسم معارفه معاون برنامه‌ریزی :

کیفیت، سرعت و قیمت ، سه رکن اصلی در میدان رقابت است

 روز سه‌شنبه،‌ نوزدهم دی‌ماه مراسم معارفه دکتر احمد فرمهینی فراهانی و تودیع مهندس محمد حمید ایجازی، با حضور دکتر جعفر توفیقی و جمعی از معاونان، مدیران و کارکنان در این مجموعه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در این مراسم دکتر توفیقی رییس پژوهشگاه، آرمان مشترک تمامی کارکنان سازمان را تعالی و ارتقاء جایگاه ملی و بین‌المللی این سازمان دانست و افزود: همه کارکنان پژوهشگاه، در مسیر پر فراز و نشیبی که طی کرده تا به یک نشانِ ملی تبدیل شود سهیم هستند واین حمایت باید در جهت بهبود مستمر و ارتقاء جایگاه حقیقی پژوهشگاه، ادامه یابد.

ایشان “کیفیت” را عنصری کلیدی در حوزه تحقیقات و ارائه خدمات فناورانه دانست و گفت: در صحنه رقابت، کیفیت کالا و خدمات از اهمیت بسزایی برخوردار است و دسترسی به بالاترین کیفیت مستلزم یادگیری، آموزش و تعامل گسترده و مداوم با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی معتبر دنیا ست.

وی با تاکید بر این‌که حضور پژوهشگاه در عرصه ملی و بین‌المللی باید با بهره‌گیری از تمامی ابزار‌ها و امکانات محیطی صورت پذیرد، تصریح کرد: پژوهشگاه سازمانی ماموریت‌گرا محسوب می‌شود و ماموریت اصلی آن تزریق دانش و فناوری به صنعت نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و سایر صنایع مرتبط است.

توفیقی، سرعت را از دیگر‌ محور‌های عرصه رقابت خواند و گفت: امروزه دنیا، دنیای سرعت است و تبدیل علم به ثروت که از مسیر فناوری می‌گذرد بسیار حایز اهمیت است و فلسفه اصلی ایجاد شرکت‌های دانش بنیان و پارک‌های علم و فناوری، افزایش سرعت در تبدیل دانش به فناوری و تجاری‌سازی ایده‌هاست.

رییس پژوهشگاه با تاکید بر این‌که تقلیل بوروکراسی، یکی از معیار‌های کاهش زمان در انجام پروژه‌ها می‌باشد، ادامه داد: ارائه خدمات به بازارهای هدف با کم‌ترین زمان و قیمت و بالاترین کیفیت، از ارکان ورود به میدان رقابت است و برای بهره گیری از فرصت‌ها، باید اصل بوروکراسیزدایی که در اکثر شرکت‌های پیشرو در دنیا اجرا می‌شود را عملی ساخت .

توفیقی در خاتمه تصریح کرد: این مرکز تحقیقاتی و بین‌المللی از صلاحیت و شایستگی بسیاری برخوردار است و می‌تواند با ارتقاء جایگاه خود، تکیه‌گاه مناسبی برای صنعت نفت محسوب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support