اولین اتاق تست کشور با توان متخصصین داخلی

دکتر محمد ایازی عنوان کرد: اولین اتاق تست کشور با توان متخصصین داخلی

مهندس حبیب ا… بی طرف،معاون وزیر نفت در چهاردهمین نمایشگاه انرژی کیش از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت بازدید و توضیحاتی  در خصوص پروژه میکرو سی اچ پی ( CHP ) دریافت کرد.

دکتر محمد ایازی، رییس پژوهشکده انرژی پژوهشگاه، در این بازدید با اشاره به این که این پروژه، تولید برق و حرارت را به صورت همزمان مهیا می سازد گفت: هدف از انجام این پروژه تولید همزمان برق و حرارت به منظور افزایش راندمان است و اساس کار این تکنولوژی استفاده از یک موتور دائم کار گاز سوز است که بتواند با دور ثابت برای مدت زمان طولانی کار کند

وی با تاکید بر اینکه این پروژه با حمایت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت آغازشده و مراحل پایانی را طی می کند افزود: به منظور راه اندازی این پروژه مطالعات گسترده ای بر روی موتورهای داخلی صورت گرفته و در نهایت موتور OHVBکه تولید داخل است انتخاب شده است.

ایازی بر طراحی و ساخت کامل قطعات توسط پژوهشگاه و یک شرکت داخلی تصریح کرد وافزود: پس از تغییرات گسترده در این موتور توانستیم آن را به یک موتور دائم کار تبدیل کنیم.

رییس پژوهشکده انرژی پژوهشگاه در توضیح  ویژگی های این موتور گفت: توان این دستگاه ١۴ کیلو وات برق و ٣۵ کیلو وات حرارت است و راندمانی در حدود ٩٠ درصد دارد و قیمت آن در مرحله تجاری سازی حدود ١/۴ قیمت مشابه اروپایی آن خواهد بود.

وی در خاتمه تاکید کرد: در کنار این پروژه، اتاق تستی برای کنترل کیفیت MCHP و GHP طراحی و ساخته شده که اولین اتاق تست کشور محسوب می شود و تمامی مراحل آن توسط متخصصین داخلی انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support