EN

شبکه‌های گازرسانی تقریبا در سراسر کشور به اتمام رسیده است

شبکه‌های گازرسانی تقریبا در سراسر کشور به اتمام رسیده است

معاون وزیر نفت در افتتاحیه انستیتو فراورش گاز،

شبکه‌های گازرسانی تقریبا در سراسر کشور به اتمام رسیده است

حمید رضا عراقی، معاون وزیر نفت در امور گاز و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در حاشیه مراسم افتتاح انستیتو فرآورش گاز با اشاره به این‌که در قالب قراردادهای پژوهشی شرکت ملی گاز ایران با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور، سه انستیتوی تخصصی تاسیس خواهد شد، گفت: امروز انستیتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد و قرار است انستیتوهایی نیز در دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه تهران نیز افتتاح و فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز، به ویژگی‌های این انستیتو نیز اشاره کرد و افزود: سه ویژگی اصلی فعالیت انستیتو فرآورش گاز را می‌توان فعالیت در حوزه بازیافت گوگرد، شیرین‌سازی گاز و کاهش آلاینده‌های گازی برشمرد و مجموعه فعالیت‌های پژوهشی که با همکاری شرکت ملی گاز و دانشگاه‌ها دنبال می‌شود با هدف تکمیل زنجیره ارزش گاز از تولید تا مصرف است.

معاون وزیر نفت با بیان این‌که شرکت ملی گاز با همکاری دانشگاه تهران برای تکنولوژی مینی ال ان جی قرارداد منعقد کرده تا بتواند کامیون‌ها و اتوبوس‌ها را به سیستم استفاده از مینی ال ان جی مجهز کند تصریح کرد: در انستیتو علم و صنعت نیز توربین و اندازه‌گیری هوشمند گاز را داریم که کنتورهای هوشمند یکی از روش‌هایی است که از کمیت به کیفیت حرکت خواهیم کرد.

وی به انستیتو فرآورش گاز که در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد نیز اشاره کرد و گفت:این انستیتو با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت اجرا خواهد شد و این امر باعث می‌شود بتوانیم از تجربه دانشگاه‌های خارج از کشور و پژوهشگاه استفاده کنیم و در آینده شاهد تکنولوژی‌های نو در شرکت گاز باشیم.

وی ادامه داد: اکنون شرکت ملی گاز ۵۰ سال اول خود را طی کرده و شبکه‌های گازرسانی در سراسر کشور تقریبا به اتمام رسیده و بیش از ۱۲۰۰ شهر، صنایع و نیروگاه‌ها و صادرات که هدف اصلی تامین گاز کشور بوده انجام و نسبت به جایگزینی گاز به سوخت‌های میان‌تقطیر نیز اقدام شده است.

عراقی افزود: در ۵۰ سال دوم هدف شرکت ملی گاز حرکت از کمیت به سمت کیفیت می‌باشد و در این دوره این شرکت سعی دارد به سمت افزایش کیفیت عملکرد ، ایجاد ارزش افزوده بیشتر و استفاده از روش‌های بهینه‌تر حرکت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support