EN

شبکه‌های گازرسانی تقریبا در سراسر کشور به اتمام رسیده است

معاون وزیر نفت در افتتاحیه انستیتو فراورش گاز،

شبکه‌های گازرسانی تقریبا در سراسر کشور به اتمام رسیده است

حميد رضا عراقي، معاون وزير نفت در امور گاز و مدير عامل شركت ملي گاز ايران در حاشيه مراسم افتتاح انستيتو فرآورش گاز با اشاره به اين‌كه در قالب قراردادهای پژوهشی شرکت ملی گاز ایران با دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی کشور، سه انستیتوی تخصصی تاسیس خواهد شد، گفت: امروز انستیتو فرآورش گاز در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد و قرار است انستیتوهایی نیز در دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه تهران نيز افتتاح و فعالیت کنند.

مدیرعامل شرکت ملی گاز، به ويژگي‌هاي اين انستيتو نيز اشاره كرد و افزود: سه ویژگی اصلی فعالیت انستیتو فرآورش گاز را مي‌توان فعالیت در حوزه بازیافت گوگرد، شیرین‌سازی گاز و کاهش آلاینده‌های گازی برشمرد و مجموعه فعالیت‌های پژوهشی که با همکاری شرکت ملی گاز و دانشگاه‌ها دنبال می‌شود با هدف تکمیل زنجیره ارزش گاز از تولید تا مصرف است.

معاون وزیر نفت با بيان اين‌كه شرکت ملی گاز با همکاری دانشگاه تهران برای تکنولوژی مینی ال ان جی قرارداد منعقد کرده تا بتواند کامیون‌ها و اتوبوس‌ها را به سیستم استفاده از مینی ال ان جی مجهز کند تصريح كرد: در انستیتو علم و صنعت نیز توربین و اندازه‌گیری هوشمند گاز را داریم که کنتورهای هوشمند یکی از روش‌هایی است که از کمیت به کیفیت حرکت خواهیم کرد.

وی به انستیتو فرآورش گاز كه در پژوهشگاه صنعت نفت افتتاح شد نيز اشاره كرد و گفت:اين انستيتو با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت اجرا خواهد شد و اين امر باعث می‌شود بتوانیم از تجربه دانشگاه‌های خارج از کشور و پژوهشگاه استفاده کنیم و در آینده شاهد تکنولوژی‌های نو در شرکت گاز باشیم.

وي ادامه داد: اکنون شرکت ملی گاز ۵۰ سال اول خود را طی کرده و شبکه‌های گازرسانی در سراسر کشور تقریبا به اتمام رسیده و بیش از ۱۲۰۰ شهر، صنایع و نیروگاه‌ها و صادرات که هدف اصلی تامین گاز کشور بوده انجام و نسبت به جایگزینی گاز به سوخت‌های میان‌تقطیر نیز اقدام شده است.

عراقي افزود: در ۵۰ سال دوم هدف شرکت ملی گاز حرکت از کمیت به سمت کیفیت مي‌باشد و در اين دوره اين شركت سعي دارد به سمت افزايش كيفيت عملكرد ، ايجاد ارزش افزوده بيشتر و استفاده از روش‌هاي بهينه‌تر حركت نمايد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *