EN

تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نیرو

تفاهم‌نامه همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نیرو

روز شنبه 19 اسفند‌ماه تفاهم‌نامه همکاری بین پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه نیرو با حضور دکتر جعفر توفیقی و دکتر محمد صادق قاضی‌زاده روسای پژوهشگاه‌ها به امضاء رسید.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، سابقه طولانی این دو پژوهشگاه در حوزه انرژی، محیط زیست، شیمی، متالوژی، سیکل‌های حرارتی و نرم‌افزار‌های مرتبط، فراهم‌کننده زمینه‌های این تفاهم‌نامه بوده و با هدف بهره‌گیری از توان‌مندی‌ها و استفاده بهینه‌ از امکانات، تجهیزات و توان فنی طرفین مورد امضاء قرار گرفته است.

از اهداف این تفاهم‌نامه می‌توان به مشارکت در شورای راهبردی تحقیقات و فناوری بخش‌های مختلف نفت و نیرو، هم‌بست انرژی، آب و مواد غذایی اشاره کرد.

این گزارش می افزاید، اجرای طرح‌های مدیریت کربن و استفاده از مکانیزم‌های بین‌المللی مدیریت کربن در توسعه و انتقال فناوری‌های مورد نیاز کشور و توسعه گل‌خانه‌ها مبتنی بر بازیافت حرارت از دیگر محور‌های این تفاهم‌نامه‌ می‌باشد.

گفتنی است این تفاهم نامه که همکاری و اجرای پروژه‌های مشترک تحقیقاتی – کاربردی و پایلوت‌های مورد نیاز در زمینه‌های توسعه فناوری‌های انرژی‌های تجدید‌پذیر ، کاهش فلر، توربین‌های انبساطی، برقی کردن مصارف خودرو‌ها به ویژه در شهر‌های بزرگ و توسعه سیستم‌های برق اضطراری را در بر می‌گیرد در ده ماده برای مدت چهار سال مورد انعقاد قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support