بهره برداری صنعت از 17 نوع سنسور ساخت پژوهشگاه صنعت نفت

روز سه‌شنبه 14 اسفند ماه از سامانه‌های پرتابل تشخیص آلاینده‌های زیست‌محیطی در پژوهشگاه صنعت نفت رونمایی و تحویل کارفرما داده شد.

دکتر جابر نشاطی، رئیس پردیس انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه این رونمایی گفت: سنسور‌های محیط زیست بسیار متنوع می‌باشند و در بخش‌های مختلف صنعت نفت قابل بهره‌برداری نیز می‌باشند.

وی در همین راستا تصریح کرد: بیش از 30 نوع سنسور به صورت پرتابل وجود دارد که در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد که در پژوهشگاه صنعت نفت 17 نوع از این سنسور‌ها ساخته شده و دارای اثر بخشی بسیار بالایی نیز در صنعت بوده‌اند.

نشاطی با تاکید بر این‌که این زیر ساخت‌ها با استفاده از نیروی انسانی کارآمد، سیستم‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ایجاد شده است، تصریح کرد: این آمادگی در پژوهشگاه وجود دارد که این سنسور‌ها را توسعه بخشد و تجاری‌سازی این سامانه‌ها نیز در دستور کار قرار گرفته است تا در آینده نزدیک ورود این سنسور‌ها به داخل کشور کاهش یابد.

گفتنی است در این مراسم دکتر جعفر توفیقی رئیس پژوهشگاه، اعضاء هیات رئیسه و دکتر ابوالفضل مردای رئیس واحد پژوهش و فناروی شرکت ملی نفت ایران به عنوان نماینده کارفرمای این پروژه حضور داشتند.

شایان ذکر است، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در این رونمایی بر ضرورت حمایت از ظرفیت‌ها و استعداد‌های پژوهشگاه تاکید و تجاری‌سازی این‌گونه دستاورد‌ها را از سیاست‌های راهبردی و محوری این مجموعه دانست.

خاطر نشان می‌شود شرکت‌هایی نظیر شرکت نفت فلات قاره و پایانه‌های نفتی  کاربران این سامانه محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support