مهار تورم و رشد تولید

با حضور رئیس پژوهشگاه صنعت نفت؛

مراسم جشن عید غدیر در پژوهشگاه برگزار شد

کلانتری، پژوهشگاه، عید غدیر

با حضور رئیس پژوهشگاه صنعت نفت؛

مراسم جشن عید غدیر در پژوهشگاه برگزار شد

روز شنبه 25 تیر‌ماه جشن ولایت، به مناسبت عید غدیر با حضور مدیران و جمعی از کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت در مرکز همایش‌های بین‌المللی این مجموعه برگزار شد.

دکتر عظیم کلانتری اصل،‌ رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در مراسمی که به مناسبت جشن ولایت در پژوهشگاه صنعت برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: امیدوارم بتوانیم از این ایام بهره کافی ببریم و انرژی حاصل از این اعیاد برکتی شود تا بتوانیم فعالیت‌های علمی خود را به نحو شایسته‌ای برای کشورمان انجام دهیم.

وی با بیان این‌که در کشور ما همواره مراسم مذهبی را عید می‌نامیم، تصریح کرد: جشن و شادی برای افراد حامل انرژی است و می‌تواند تاثیر بسزایی بر زندگی افراد و جامعه داشته باشد؛ از این رو عید غدیر نیز موضوع بسیار حایز اهمیتی است چرا که نگاهی به یک امتحان اجتماعی دارد و آن امتحان اجتماعی بحثی است تحت عنوان  ولایت.

رئیس پژوهشگاه به فضائل امام علی (ع) نیز اشاره کرد و افزود: در میان ائمه، علی ابن ابی طالب علی (ع) از طیفی از شرایط خاص بهره‌مند بوده‌اند که شامل مسائل شخصی، قضاوت، حکومت و موضوعات اجتماعی می‌شود، از این رو ایشان را همواره باید انسانی کامل برشمرد.

وی ادامه داد: عملکرد و رویکرد مولا علی (ع) متناسب با زمان و ظرف جامعه بوده است و به گفته مهندسان امروزی می‌توان رفتار ایشان را ماتریسی ارزیابی کرد و همواره می‌توان رفتار و کردار ایشان را دنباله‌رو روش و سیره پیامبر اسلام دانست.

کلانتری با تاکید بر این‌که آنچه از سوی حضرت علی (ع) همواره مطرح می‌شود در واقع ترسیم یک جامعه آرمانی است، بیان کرد: همواره در طول اعصار مشاهده شده است افرادی از آیین و مذاهب دیگر نیز به توصیف ویژگی‌های ایشان پرداخته‌اند و این امر تاییدی بر جایگاه با اهمیت مولایمان علی (ع) دارد.

وی با تاکید بر این‌که حاکمان و دولتمردان امروزی نیز باید شیوه و سبک ایشان را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند، تصریح کرد: همواره افرادی که مسئولیتی را بر عهده می‌گیرند باید نسبت بدان پاسخگو باشند؛ چرا که این امر یکی از ویژگی‌های بارز امیر مومنان بوده است.

کلانتری در ادامه به نصایح امیرالمومنین به یکی از یاران وفادار ایشان، مالک اشتر، اشاره کرد و گفت: امیرالمومنین همواره تاکید داشته‌اند که آنچه را که عطا می‌کنی با خوش‌رویی عطا کن و اگر از کمک کردن نیز معذور می‌باشی این فرایند را با مهربانی و عذر‌خواهی انجام دهید.

وی ادامه داد: امیرالمومنین افراد را همواره دو دسته می‌دانند انسان‌ها یا برادر ایمانی ما هستند و یا نظیر ما در آفرینش. از این رو ممکن است از آن‌ها لغزشی و یا خطایی صورت گیرد، بر همین اساس ایشان توصیه می‌کنند همانگونه که انتظار می‌رود خداوند ما را مورد بخشش خود قرار دهد، بهتر است ما نیز به عنوان بنده او گناهان و خطای دیگران را نادیده بگیریم و بر گناهان آن‌ها چشم‌پوشی کنیم.

ایشان به گزیده‌ای دیگر از سخنان امیرالمومنین اشاره کرد و گفت: ایشان تاکید داشته‌اند که بر نفس خود در آنچه برای تو حلال نیست همواره بخل بورز و به طور حتم این ویژگی می‌تواند یکی از شاه‌کلید‌های مسئولیت دولتمردان محسوب شود و چنانچه حاکمان بتوانند به این موضوع جامه عمل بپوشانند شرایط جامعه به نحو مناسبی اداره خواهد شد.

رئیس پژوهشگاه به جمله معروف حضرت علی (ع) مبنی بر آنچه برای خود می‌پسندی برای دیگران هم بپسند اشاره کرد و افزود: این عبارت را می‌توان منشور زندگی اجتماعی، منشور تعالی و بزرگ شدن اجتماع دانست، از این رو همواره باید به سخنان ایشان در زندگی شخصی و کاری خود توجه کرد.

گفتنی است این مراسم با حضور روسای پردیس‌ها، مدیران و جمعی از کارکنان پژوهشگاه صنعت نفت با برگزاری مراسم مختلف نظیر، سخنرانی، اجرای موسیقی مذهبی و چندین کلیپ در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت در روز شنبه 25 تیرماه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support