EN

با هدف ارتقاء سطح آمادگی واکنش در شرایط اضطراری؛

مانور واکنش در شرایط اضطراری و اطفاء حریق در موتورخانه مرکزی پژوهشگاه صنعت نفت اجرا شد

آتش نشانان،موتورخانه مرکزی، پژوهشگاه صنعت نفت،اطفاء حریق

با هدف ارتقاء سطح آمادگی واکنش در شرایط اضطراری؛

مانور واکنش در شرایط اضطراری و اطفاء حریق در موتورخانه مرکزی پژوهشگاه صنعت نفت اجرا شد

روز یکشنبه، 26 تیرماه عملیات مانور واکنش در شرایط اضطراری و اطفاء حریق توسط واحد HSE و پدافند غیرعامل با همکاری واحد مهندسی و خدمات فنی، حراست و مرکز سلامت کار در موتورخانه مرکزی پژوهشگاه صنعت نفت اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، از مهمترین اهداف برگزاری این مانور می‌توان به آزمون میزان سرعت عمل و مهارت تیم واکنش در شرایط اضطراری پژوهشگاه، شناسایی نقاط ضعف و قوت واحدهای ذیربط در صورت بروز حریق و حادثه در تاسیسات پژوهشگاه اشاره کرد.

بر اساس این گزارش، سناریوی این مانور در خصوص آتش سوزی یکی از مشعل‌های دیگ مستقر در موتورخانه مرکزی بوده که در طی این مانور چگونگی عملکرد تیم واکنش در شرایط اضطراری مورد ارزیابی قرار گرفته است.

این گزارش می‎افزاید، در این عملیات آتش نشانان پس از حضور در محل حادثه و خارج نمودن تمام افراد موتورخانه، به صورت همزمان اقدام به اطفاء حریق کرده و پس از اطفاء کامل حریق، نسبت به ایمن سازی محیط اقدام کردند.

همچنین در کلیه مراحل اطفاء حریق از اگزاست فن قابل حمل آتش نشانی جهت تخلیه دود و مشتقات حریق استفاده شده و در نهایت پس از تجزیه، تحلیل و ارزیابی مانور، علت حادثه و راهکارهای اصلاحی و پیشگیرانه مورد بررسی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support