EN

پژوهشگاه صنعت نفت، قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و انجمن اپنا تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

دکتر عظیم کلانتری اصل،سردار مصطفی محمد نجار،دکتر فرزان نیکپور

با هدف گسترش همکاری‌های پژوهشی و فناورانه

پژوهشگاه صنعت نفت، قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و انجمن اپنا تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

روز یکشنبه 13 شهریورماه، تفاهم نامه سه جانبه‌ای میان پژوهشگاه صنعت نفت، قرارگاه اقتصادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌ها و موسسات پژوهشی و دانش بنیان صنایع نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی(اپنا)، با هدف گسترش همکاری های حوزه‌های پژوهشی، دانش بنیان و فناورانه در پژوهشگاه صنعت نفت به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، ارائه نیازهای علمی، تحقیقاتی و فناوری مجموعه های صنعتی پالایشگاهی و پتروشیمی زیرمجموعه قرارگاه اقتصادی ودجا از طریق شتابدهی و به هم رسانی در مرکز نوآوری پژوهشگاه صنعت نفت، با مشارکت شرکت‌های فناور و دانش بنیان عضو اپنا، هسته های فناور، شرکت‌های مرتبط با صنعت نفت و گاز و سایر مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و پژوهشی کشور از اهداف این تفاهم نامه به حساب می‌آید.

بر اساس این گزارش، از موضوعات این تفاهم نامه می توان به طراحی واحدهای فرآیندی صنعت پالایشگاهی و پتروشیمی به همراه ارزیابی فنی و اقتصادی، فرمولاسیون، تولید و تجاری سازی مواد شیمیایی و پتروشیمیایی، همکاری در استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی در پیاده‌سازی مطالعات پژوهشی و مدل سازی اشاره کرد.

این گزارش می افزاید، استفاده از توان فنی و علمی هر سه مجموعه در تعریف و انجام پروژه‌های مشترک، بهره‌گیری از متخصصین، کارشناسان و پژوهشگران جهت نظارت و بررسی نتایج پروژه‌های تحقیقاتی، ساخت تجهیزات و دستگاه‌های مورد نیاز صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی و همچنین بررسی و تهیه فهرست عناوین طرح ‎های پژوهشی و فناوری مرتبط با نیازهای نظری و کاربردی مشترک و تعیین اولویت های  همکاری در این زمینه از دیگر مفاد این تفاهم نامه سه جانبه است.

گفتنی است این تفاهم نامه که مدت زمان آن 5 سال است میان دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، سردار مصطفی محمد نجار، رئیس قرارگاه اقتصادی وزارت نفت و دکتر فرزان نیکپور، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی شرکت ها و موسسات پژوهشی و دانش بنیان صنایع نفت،گاز، پالایش و پتروشیمی در پژوهشگاه صنعت نفت به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support