مهار تورم و رشد تولید

رونمایی از سند تلفیقی برنامه‌ راهبردی توسعه فناوری وزارت نفت انجام شد

معاونت مهندسي، پژوهش و فناوري وزارت نفت،پژوهشگاه صنعت نفت،دانشگاه صنعت نفت،پارك نوآوري و فناوري نفت و گاز، سند تلفيقي برنامه‌ راهبردي توسعه فناوري وزارت نفت

همزمان با آغاز به کار نخستین کنفرانس مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت؛

رونمایی از سند تلفیقی برنامه‌ راهبردی توسعه فناوری وزارت نفت انجام شد

نخستین کنفرانس مدیریت فناوری محصولات دانش بنیان در صنعت نفت در روزهای 22 تا 24 آذر ماه در پژوهشگاه صنعت نفت همزمان با رونمایی از سند تلفیقی برنامه راهبردی توسعه فناوری وزارت نفت و همچنین مقارن با هفته پژوهش آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، این سند همسو با اجرای مفاد نظام پژوهش، فناوری و تجاری‌سازی وزارت نفت تدوین و بر اساس روش اجرایی مندرج در آیین‌نامه تدوین سند تلفیقی برنامه راهبردی توسعه فناوری وزارت نفت و شیوه‌نامه منضم به آن تهیه شده است، همچنین مفاد سند جهت‌گیری‌های کلان چشم‌انداز و سیاست‌های پژوهش، فناوری و تجاری‌سازی وزارت نفت به‌عنوان یکی از اسناد بالادستی برای جهت‌دهی به تبیین راهبردهای حوزه پژوهش، فناوری و تجاری‌سازی شرکت‌های اصلی در تدوین آن مورد استفاده قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، این رویداد با همت و مشارکت معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت، پژوهشگاه صنعت نفت، دانشگاه صنعت نفت، پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز، شرکت‌های اصلی و فرعی وزارت نفت و همکاری ارکان مختلف زیست بوم فناوری و نوآوری صنعت نفت از امروز در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز بکار کرد و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

بنابر این گزارش، در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی و همچنین معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری نیز حضور داشتند.

هدف از برگزاری این رویداد بررسی فرصت‌ها و چالش‌های توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری وزارت نفت با همکاری شرکت‌های دانش بنیان، بررسی و اجراسازی الگو‌های نوین تامین مالی شرکت‌های دانش بنیان و هدایت هدفمند شرکت‌های دانش‌بنیان به سمت نیاز‌های واقعی صنعت نفت است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support