EN

با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت؛

نخستین نشست تخصصی الزامات IMO2030 برگزار شد

پژوهشگاه صنعت نفت،IMO2030،نخستين نشست و پنل تخصصي،انجمن مهندسي شيمي ايران

با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت؛

نخستین نشست تخصصی الزامات IMO2030 برگزار شد

نخستین نشست و پنل تخصصی الزامات IMO2030 در صنعت نفت و کشتی‌رانی با همکاری انجمن مهندسی شیمی ایران و پژوهشگاه صنعت نفت و با حضور نمایندگانی از مدیریت کل اوپک و روابط با مجامع انرژی وزارت نفت، سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران پژوهش و فناوری شرکت‌های ملی گاز، پالایش و پخش و همچنین پتروشیمی برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست تخصصی موضوع کاهش کربن در سوخت شناورها به میزان 40 درصد تا سال 2030 که جزو الزامات سازمان بین‌المللی دریانوردی است مورد بحث و بررسی قرار گرفت. استفاده از سوخت‌های بانکر با کیفیت بالاتر، بهره‌گیری از سوخت‌های جایگزین نظیر گاز طبیعی مایع شده (LNG) و یا متانول، استفاده از سوخت‌های ترکیبی و پاک نظیر هیدروژن و آمونیاک، بکارگیری کاتالیست‌ها و جاذب‌های سطحی به منظور حذف آلاینده‌ها و جلوگیری از انتشار کربن و گاز‌های گلخانه به عنوان روش‌هایی که می‌تواند با کاهش تولید کربن، الزامات استاندارد IMO2030 را محقق کند در این نشست مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت و نیاز‌های فناورانه تجهیزاتی و فرایندی حوزه‌های مرتبط از سوی سخنرانان برای تحقق این الزامات ارائه شد.

بر اساس این گزارش، پنل تخصصی نیز در حاشیه این رویداد جهت بررسی الزامات IMO2030 و الزامات صنایع مرتبط جهت دستیابی به اهداف مد نظر سازمان جهانی برگزار شد.

گفتنی است، موضوع اعمال استاندارد‌های IMO2030 از ابتدای سال  2030 توسط کلیه کشور‌ها الزامی است و از زمان تعیین شده تردد کشتی‌هایی که شرایط استاندارد را رعایت ننمایند در آب‌های بین‌المللی ممنوع است، بنابراین برگزاری چنین نشست‌های تخصصی می‌تواند به توسعه فعالیت‌ها و فضای کسب و کار بخش خصوصی ذیربط کشور کمک نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support