با همكاري پژوهشگاه صنعت نفت؛

نخستين نشست تخصصي الزامات IMO2030 برگزار شد

پژوهشگاه صنعت نفت،IMO2030،نخستين نشست و پنل تخصصي،انجمن مهندسي شيمي ايران

با همكاري پژوهشگاه صنعت نفت؛

نخستين نشست تخصصي الزامات IMO2030 برگزار شد

نخستين نشست و پنل تخصصي الزامات IMO2030 در صنعت نفت و كشتي‌راني با همكاري انجمن مهندسي شيمي ايران و پژوهشگاه صنعت نفت و با حضور نمايندگاني از مديريت كل اوپك و روابط با مجامع انرژي وزارت نفت، سازمان بنادر و دريانوردي و مديران پژوهش و فناوري شركت‌هاي ملي گاز، پالايش و پخش و همچنين پتروشيمي برگزار شد.

به‌گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، در اين نشست تخصصي موضوع كاهش كربن در سوخت شناورها به ميزان 40 درصد تا سال 2030 كه جزو الزامات سازمان بين‌المللي دريانوردي است مورد بحث و بررسي قرار گرفت. استفاده از سوخت‌هاي بانكر با كيفيت بالاتر، بهره‌گيري از سوخت‌های جايگزين نظير گاز طبيعي مايع شده (LNG) و يا متانول، استفاده از سوخت‌هاي تركيبي و پاك نظير هيدروژن و آمونياك، بكارگيري كاتاليست‌ها و جاذب‌هاي سطحي به منظور حذف آلاينده‌ها و جلوگيري از انتشار كربن و گاز‌هاي گلخانه به عنوان روش‌هايي كه مي‌تواند با كاهش توليد كربن، الزامات استاندارد IMO2030 را محقق كند در اين نشست مورد بررسي كارشناسي قرار گرفت و نياز‌هاي فناورانه تجهيزاتي و فرايندي حوزه‌هاي مرتبط از سوي سخنرانان براي تحقق اين الزامات ارائه شد.

بر اساس اين گزارش، پنل تخصصي نيز در حاشيه اين رويداد جهت بررسي الزامات IMO2030 و الزامات صنايع مرتبط جهت دستيابي به اهداف مد نظر سازمان جهاني برگزار شد.

گفتني است، موضوع اعمال استاندارد‌هاي IMO2030 از ابتداي سال  2030 توسط كليه كشور‌ها الزامي است و از زمان تعيين شده تردد كشتي‌هايي كه شرايط استاندارد را رعايت ننمايند در آب‌هاي بين‌المللي ممنوع است، بنابراين برگزاري چنين نشست‌هاي تخصصي مي‌تواند به توسعه فعاليت‌ها و فضاي كسب و كار بخش خصوصي ذيربط كشور كمك نمايد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین پست ها:

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support