EN

با هدف توسعه همکاری های مشترک؛

مدیران گروه انرژی دانا از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند

روز چهار‌شنبه 20 ارديبهشت ماه، رئيس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و نمايندگان گروه انرژي دانا با هدف توسعه همكاري‌هاي فني نشست مشتركي را برگزار كردند.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، دكتر عظيم كلانتري اصل، رئيس پژوهشگاه صنعت نفت، در اين نشست به سابقه اين مركز علمي اشاره و در اين‌باره گفت: پژوهشگاه صنعت نفت از يك‌سو تلاش مي‌كند تا نياز‌هاي صنعت عظيم نفت را در زنجيره اكتشاف تا صادرات برآورده سازد و از سوي ديگر به دنبال آن است كه همكاري‌هاي خود را در زمينه ارائه خدمات فناورانه با بخش خصوصي، هسته‌‌هاي فناور، مراكز دانشگاهي و شركت‌هاي اكتشاف و توليد گسترش بخشد.

ايشان در ادامه تصريح كرد: ارائه خدمات فناورانه، آموزش‌هاي كاربردي و توسعه فناوري از مهم‌ترين فعاليت‌هايي است كه در دستور كار محققان و فناوران اين مركز علمي قرار دارد.

وي با بيان اين‌كه فناوري مهم‌ترين مولفه قدرت در آينده محسوب مي‌شود، افزود: اين سازمان پژوهشي به دنبال آن است كه از طريق شبكه‌هاي فناورانه با ديگر مراكز پژوهشي و فناوری، فعاليت‌هاي خود را توسعه بخشد و از آن‌جا كه طيف گسترده‌اي از نياز‌هاي صنعت مانع از آن مي‌شود كه پژوهشگاه صنعت نفت در تمامي زمينه‌ها، مجري طرح‌ها و پروژه‌ها باشد، بر همين اساس سعي شده است در زمينه تكميل زنجيره فناوري، نقش آفريني کنیم و در اجراي ديگر فعاليت‌ها، با توجه به پتانسيل و ظرفيت شركت‌هاي دانش بنيان و نوآور و همچنین مراكز دانشگاهي فعاليت‌هاي گسترده‌اي را آغاز كرده‌ايم.

گفتني است، در اين جلسه تخصصي كه با حضور روساي پرديس‌هاي سه گانه و مديران پژوهشگاه صنعت نفت و همچنين نمايندگاني از گروه انرژي دانا برگزار شد دستاوردهاي محققان پژوهشگاه ارائه و در نهايت از توانمندي‌ها و پتانسيل پژوهشگاه در پرديس‌ها بازديد به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support