با هدف توسعه همکاری های مشترک؛

مدیران گروه انرژی دانا از پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند

روز چهار‌شنبه 20 اردیبهشت ماه، رئیس و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و نمایندگان گروه انرژی دانا با هدف توسعه همکاری‌های فنی نشست مشترکی را برگزار کردند.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست به سابقه این مرکز علمی اشاره و در این‌باره گفت: پژوهشگاه صنعت نفت از یک‌سو تلاش می‌کند تا نیاز‌های صنعت عظیم نفت را در زنجیره اکتشاف تا صادرات برآورده سازد و از سوی دیگر به دنبال آن است که همکاری‌های خود را در زمینه ارائه خدمات فناورانه با بخش خصوصی، هسته‌‌های فناور، مراکز دانشگاهی و شرکت‌های اکتشاف و تولید گسترش بخشد.

ایشان در ادامه تصریح کرد: ارائه خدمات فناورانه، آموزش‌های کاربردی و توسعه فناوری از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که در دستور کار محققان و فناوران این مرکز علمی قرار دارد.

وی با بیان این‌که فناوری مهم‌ترین مولفه قدرت در آینده محسوب می‌شود، افزود: این سازمان پژوهشی به دنبال آن است که از طریق شبکه‌های فناورانه با دیگر مراکز پژوهشی و فناوری، فعالیت‌های خود را توسعه بخشد و از آن‌جا که طیف گسترده‌ای از نیاز‌های صنعت مانع از آن می‌شود که پژوهشگاه صنعت نفت در تمامی زمینه‌ها، مجری طرح‌ها و پروژه‌ها باشد، بر همین اساس سعی شده است در زمینه تکمیل زنجیره فناوری، نقش آفرینی کنیم و در اجرای دیگر فعالیت‌ها، با توجه به پتانسیل و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و نوآور و همچنین مراکز دانشگاهی فعالیت‌های گسترده‌ای را آغاز کرده‌ایم.

گفتنی است، در این جلسه تخصصی که با حضور روسای پردیس‌های سه گانه و مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و همچنین نمایندگانی از گروه انرژی دانا برگزار شد دستاوردهای محققان پژوهشگاه ارائه و در نهایت از توانمندی‌ها و پتانسیل پژوهشگاه در پردیس‌ها بازدید به عمل آمد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support