EN

همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز اروندان در توسعه نرم افراز شبیه ساز پیش بینی رسوب آسفالتین

با هدف توسعه همکاری های مشترک، پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت نفت و گاز اروندان قرارداد همکاری در غرفه پژوهشگاه صنعت نفت امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، توسعه نرم افزار شبیه ساز پیش بینی رسوب آسفالیتن در ستون چاه با هدف تعیین زمان بهینه شستشوی چاه و کاهش هزینه توقف عملیات تولید از موضوعات این قرارداد همکاری به حساب می آید.

براساس این گزارش، با توجه به اینکه اکثر مخازن نفتی ایران در نیمه دوم عمر خود به سر می برد از این رو دچار افت شدیدی شده و این امر باعث جدا شدن اجزاء سنگین از نفت و نهایتا رسوب و نشت آنها در محیط متخلل سنگ مخزن، ستون چاه و خطوط انتقال می گردد.

بر همین اساس این رسوبات، مشکلات عدیده ای نظیر کاهش شدید تولید را ایجاد می کند، بنابراین ضروری است از ایجاد چنین رسوباتی جلوگیری یا در صورت ایجاد آنها را از بین برد.

این گزارش می افزاید، مخازن نفتی اروندان از این امر مستثنی نبوده و در بعضی از مخازن این مشکل به صورت حاد دیده می شود.

گفتنی است این قرارداد در سومین روز از بیست وهفتمین نمایشگاه نفت تهران میان دکتر عظیم کلانتری اصل و عبدالله عذاری اهوازی در غرفه پژوهشگاه صنعت نفت امضا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support