EN

دکتر کلانتری اصل، در گردهمایی بازنشستگان پژوهشگاه صنعت نفت:

پیشکسوتان می‌توانند در توسعه علم و فناوری نقش آفرینی کنند

گردهمایی بازنشستگان پژوهشگاه صنعت نفت با حضور دکتر عبدالحسین بیات، رئیس هیات رئیسه صندوق‌های بازنشستگی، پس‌انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و جمعی از کارمندان بازنشسته این مجموعه در مرکزهمایش‌های بین‌المللی این سازمان برگزار شد.

دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، در این گردهمایی ضمن آرزوی سلامتی و شادکامی برای تمام کارمندان بازنشسته این سازمان گفت: بسیار خوشحالیم از این‌که در جمع میراث‌داران صنعت نفت هستیم؛ امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های شورای هماهنگی این‌گونه نشست‌ها به طور دائمی استمرار یابد.

وی افزود: در چند دهه گذشته که شاهد آغاز توسعه آموزش عالی، پژوهش و فناوری بوده‌ایم، خوشبختانه پژوهشگاه صنعت نفت با پیشینه مثبتی که به لحاظ عملکردی و نیروی انسانی دارد، توانسته نقش موثری در صنعت داشته باشد.

وی ضمن قدردانی از تلاش روسای پیشین و همچنین تمام کارمندانی که در گذشته نقش آفرینی کرده‌اند، اظهار داشت: پژوهشگاه صنعت نفت یک دارایی ملی برای همگان محسوب می‌شود و ما ادامه دهنده مسیر تمام تلاشگران گذشته این مجموعه می‌باشیم، از این‌رو، همواره قدردان زحمات افرادی که باعث توسعه، پایداری و نقش‌آفرینی این مجموعه شده‌اند هستیم.

ایشان در همین زمینه تصریح کرد: خبرگان جامعه می‌توانند در سطح گسترده‌ای نقش آفرینی نمایند اگر چه به لحاظ قانونی و به صورت سیستماتیک ممکن است نتوانیم از توان و تجربه اندوخته بلندمدت این بزرگواران بهره‌مند شویم اما مادامی که قانون و ظرفیت‌های موجود این امکان را فراهم نماید از پتانسیل و تجربیات این افراد بهره‌مند خواهیم شد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر این‌که می‌توان در حوزه‌های مرتبط با فناوری از بازنشستگان استفاده کرد، اظهار داشت: به طور حتم در فضای فناوری و توسعه آن می‌توان از تجربیات و دانش این افراد به نحو شایسته‌ای بهره‌مند شد و از آن‌جا که پژوهشگاه صنعت نفت در این زمینه همواره پیشگام بوده است، ضرورت دارد از تجربیات و اندوخته‌های این افراد استفاده کنیم و در نهایت به یک مدل موفق در این زمینه دست یابیم.

وی افزود: همکاری در تدوین تاریخ شفاهی پژوهشگاه در زمینه فعالیت‌ها، فرایند رشد سازمان، توسعه فرایندها از دیگر اقداماتی است که بازنشستگان می‌توانند ما را یاری نمایند؛ چرا که این تاریخچه می‌تواند به عنوان میراثی گران بها در دسترس آیندگان قرار گیرد.

ایشان همچنین تصریح کرد: در زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی و انجام مشاوره‌های موردی و دائمی می‌توانیم با بازنشستگان همکاری داشته باشیم و تجربیات آن‌ها را با هدف توسعه دانش در اختیار جوانان این مرز و بوم قرار دهیم.

خاطر نشان می‌شود، این گردهمایی روز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه با حضور مدیران و معاونان این مجموعه با هدف تکریم از بازنشستگان پیشکسوت این سازمان برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support