EN

افزایش ۴ برابری حضور خارجی‌ها و امضای ۱۷۰ قرارداد و تفاهم‌نامه در نمایشگاه بیست‌وهفتم نفت

مدیر بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران گزارشی از برگزاری این رویداد مهم ملی را تشریح کرد و گفت: حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه افزایش چهار برابری را نشان می‌دهد.

به گزارش شانا به نقل از ایرنا، غلامرضا جمالی اظهار کرد: بیست‌وهفتمین نمایشگاه نفت در مساحت تقریبی مفید ۴۲ هزار متر مربع در قالب ۲۰ سالن نمایشگاهی به مساحت ۳۶ هزار مترمربع و ۶ هزار مترمربع فضای باز برگزار شد، بیش از هزار و ۷۰۰ شرکت شامل هزار و ۵۰۰ شرکت داخلی و ۲۰۰ شرکت خارجی و نمایندگان شرکت‌های خارجی از ۱۴ کشور جهان در آن حضور داشتند که نسبت به نمایشگاه دوره پیش (بیست ششمین دوره) با افزایش ۴ برابری شرکت‌های خارجی و ۳۵ درصدی شرکت‌های ایرانی همراه بوده است، همچنین روزانه ۳۰ هزار بازدیدکننده از این رویداد صنعتی بزرگ کشور، منطقه و جهان بازدید کردند.

وی اظهار کرد: آیین گشایش رسمی این نمایشگاه با حضور محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهوری، جواد اوجی، وزیر نفت و مقام‌های عالی‌رتبه داخلی و خارجی برگزار شد. در این دوره نمایشگاه مقام‌های عالی رتبه داخلی و خارجی از نمایشگاه بازدید کردند. الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر کشور روسیه به‌همراه هیئتی بلند پایه‌ به‌همراه وزیر نفت از سالن ۳۸ نمایشگاه بازدید کردند.

مدیر بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت ایران تصریح کرد: علی آقامحمدی، مشاور اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری و محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، محسن منصوری، معاون اجرایی ریاست جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری، سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سیدمهدی نیازی، سرپرست وزارت صمت، محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، علیرضا فخاری، استاندار تهران، میثم لطیفی، رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی، سخنگو و اعضای هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان مردم در مجلس از جمله مقاماتی بودند که از نمایشگاه بیست‌وهفتم بازدید کردند.

جمالی افزود: همچنین معاونین وزیر نفت و مدیران عامل چهار شرکت اصلی و مدیران ارشد صنعت نفت و شرکت‌های تابعه در این نمایشگاه حضور مستمر و فعالی داشتند و افزون بر حضور در رویدادهای جانبی و نشست‌های خبری و تجاری از غرفه‌های شرکت‌های داخلی و خارجی بازدید کردند. در حاشیه این نمایشگاه نیز لیث عبدالحسین الشاهر، معاون وزیر نفت عراق با مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی با بیان اینکه همزمان با برگزاری این نمایشگاه، برگزاری رویدادهای جانبی شامل گردهمایی چهار شرکت اصلی وزارت نفت، نشست‌های خبری و تخصصی داخلی و خارجی صورت گرفت، گفت: بیش از ۱۷۰ قرارداد، توافق‌نامه و تفاهم‌نامه شامل ۵۰ قرارداد (۳۰ مورد مربوط به شرکت ملی نفت ایران) و ۱۲۰ تفاهم‌نامه و توافق‌نامه (۸۰ مورد مربوط به شرکت ملی نفت ایران) به‌امضا رسید. همچنین ۱۰ سند همکاری (قرارداد، تفاهم‌نامه و توافق‌نامه) بین ایران و روسیه در حاشیه نمایشگاه به امضا رسید.

جمالی ادامه داد: در حوزه دانش بنیان توسط پارک علم و فناوری نفت و گاز نیز ۲ قرارداد احیاء چاه، ۱۰ تفاهم‌نامه و ۵ قرارداد با شرکت‌های روسی به امضا رسید و ۳ وبینار و ۵ پنل تخصصی و مسابقه دانشجویی چالش احیای چاه با هدف آشنایی دانشجویان با ابعاد مختلف طرح، بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های فراوان دانشجویان برگزار شد.

مدیر بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت نفت تصریح کرد: همچنین امضای توافق‌نامه‌ها و قراردادهای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در صنعت نفت بین معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و شرکت ملی نفت ایران و فعالان صنعت نفت در مجموع به ارزش ۵۱۶ میلیون دلار امضا شد، از طرف دیگر برای بحث تقاضامحوری، ۵۴۴ قلم از اقلام مورد نیاز صنعت نفت از طریق سامانه‌های اینترنتی مستقر در نمایشگاه در دسترس شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفت.

جمالی تأکید کرد: در این دوره از نمایشگاه برنامه‌های محتوایی ویژه‌ای برای نخستین بار برنامه‌ریزی و انجام شد که می‌توان به نمایشگاه مجازی و آنلاین، استیج ویژه برای ارایه فناوری‌های مورد نیاز صنعت نفت و برنامه‌های جانبی و محتوایی در حوزه‌های دانش‌بنیان، حمایت از ساخت داخل و بهینه‌سازی مصرف انرژی، معرفی سیر تحول صنعت نفت، تلویزیون اینترنتی نفت که برای نخستین‌بار در این نمایشگاه رونمایی شد، استیج مذاکرات تجاری B۲B شرکت‌های خارجی و ایرانی و برنامه‌های اطلاع‌رسانی نمایشگاه از سوی بیش از ۳۰۰ خبرنگار رسانه‌های داخلی و خارجی و همچنین به‌صورت زنده در بستر اینترنت به نمایش عموم گذاشته شد اشاره کرد.

وی افزود: تولید فناورانه به‌عنوان یکی از راهبردهای مورد تأکید نمایشگاه بیست‌وهفتم بود و سیاست‌ حمایت همه‌جانبه از سازندگان داخلی و تأمین‌کنندگان فناوری‌های دانش‌بنیان از جمله مواردی بود که با شدت گرفتن تحریم‌ها همواره مورد توجه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران بوده است و با روی کار آمدن دولت سیزدهم شکل جدی‌تر و در نتیجه شکل عملیاتی به‌خود گرفت.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران تأکید کرد: در همین زمینه سالن ۱۰ و ۱۱ به‌منظور جانمایی شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها، دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری تخصیص داده شد و با نگاه حمایتی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران به ۲۰ دانشگاه کشور و بیش از ۵۰ استارت‌آپ و شرکت دانش‌بنیان فضای نمایشگاهی رایگان اختصاص داده شد و علاوه بر آن به‌صورت رایگان نیز برای آن‌ها غرفه‌سازی انجام شد و هماهنگی‌های لازم برای استقرار و حضور آن‌ها از سوی ستاد برگزاری با همکاری شرکت ملی نفت ایران و معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری وزارت نفت صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ۲۷ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در تهران برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *