با هدف توسعه فناوری های مشترک؛

مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و پتروشیمی شازند اراک دیدار و گفتگو کردند

مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و پتروشیمی شازند به منظور توسعه همکاری‌های متقابل نشست مشترکی را در محل پژوهشگاه برگزار کردند.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، دکتر عظیم کلانتری اصل در این نشست با اشاره به فعالیت های مختلف این سازمان در حوزه پایین دست، پالایشگاهی، پتروشیمی و گاز گفت: پژوهشگاه از سابقه طولانی در این حوزه ها برخوردار است و در این زمینه همواره بر توسعه دانش و انتقال فناوری تمرکز ویژه‌ای داشته است.

ایشان با بیان این‌که مسائل زیست محیطی جزو اولویت‌های این مجموعه محسوب می‌شود، افزود: در پژوهشگاه صنعت نفت به تمام فعالیت‌های مرتبط با حفاظت صنعتی، خوردگی، رنگ و پوشش توجه ویژه‌ای شده و همواره سعی شده است که پروژه‌های بسیار زیادی را بر اساس نیاز صنعت در راستای موضوعات مرتبط با محیط زیست به سرانجام رساند.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با تاکید بر این‌که توسعه دانش فنی از مهم‌ترین اولویت‌های این مرکز تحقیقاتی محسوب می‌شود، بیان داشت: برگزاری دوره‌های کاربردی و ارائه خدمات فناورانه آزمایشگاهی از دیگر اقداماتی است که طرفین می‌توانند در این زمینه‌ها با یکدیگر همکاری داشته باشند.

دکتر علیرضا خلیلی‌نیا، مدیرعامل پتروشیمی شازند، در ادامه این نشست، به ماموریت‌های این پتروشیمی اشاره کرد و گفت: افزایش تولید، صادرات و تحقیق و توسعه از مهم‌ترین مسائلی است که در این مجموعه دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر این‌که پتروشیمی شازند در فعالیت‌های خود همواره بر مباحث پژوهش و فناوری تاکید داشته است، اظهار داشت: در سال‌های گذشته توانسته‌ایم با تکیه بر پژوهش و فناوری در زمینه قطعه‌سازی، ساخت کاتالیست‌ها و خوراک پتروشیمی‌ها اقدامات موثری را انجام دهیم و قطعات بسیاری را در کشور بومی‌سازی کنیم.

ایشان همچنین تصریح کرد: پتروشیمی شازند در حوزه پژوهش و فناوری، تاکید بسیاری بر ارتباط صنعت و دانشگاه  داشته و یقین داریم که پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان تخصصی‌ترین مرکز پژوهشی کشور می‌تواند خدمات موثری را در حوزه پتروشیمی ارائه کند.

گفتنی است در پایان این نشست بر همکاری طرفین تاکید و مقرر شد ضمن تشکیل کمیته مشترک، جلسات مرتبط با حوزه های مورد نیاز با هدف توسعه همکاری‌ها از سوی دو مجموعه برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support