EN

فناوری‌های نوین صنعت پتروشیمی شناسایی و بومی‌سازی شود

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی به شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ماموریت داد تا ضمن تولید کاتالیست های پتروشیمی، فناوری‌های نوین صنعت پتروشیمی را شناسایی و نسبت به بومی‌سازی آن اقدام کند.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرتضی شاهمیرزایی در مجمع عمومی عادی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با اشاره به عملکرد مطلوب این شرکت در سال ۱۴۰۱، اظهار کرد: با تلاش همه همکاران تا پایان دولت سیزدهم تمام کاتالیست‌های مورد نیاز صنعت پتروشیمی بومی سازی خواهد شد و شرکت‌ها می‌توانند کاتالیست‌های مورد نیاز خود را بدون وابستگی به کشورهای خارجی از داخل کشور تامین کنند.

وی تصریح کرد: همزمان با بومی سازی کاتالیست‌ها با محوریت شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، ضروری است که داخلی سازی فرایندها و دانش فنی با جدیت تداوم یابد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که باید زمینه مشارکت و همکاری شرکت‌های پتروشیمی با هدف تکمیل و توسعه فناوری‌های مورد نیاز صنعت فراهم شود، گفت: شرکت پژوهش و فناوری با توجه به زیر ساخت‌های موجود می‌تواند بسیاری از نیازهای شرکت‌ها را با همکاری‌های مشترک در بخش‌های مختلف از جمله دانش فنی، کاتالیست و کالا و تجهیزات فراهم کند.

شاهمیرزایی افزود: شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی نیز باید با ایجاد بانک اطلاعاتی از تجارب و دانش پیشکسوتان و فعالان صنعت پتروشیمی در مسیر توسعه فعالیت‌ها و بهره گیری از خلاقیت‌ها و دانش همکارانی که سال‌ها در صنعت ارزش آفرین پتروشیمی فعال بوده اند، بهره مند شود.

وی خطاب به مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی، گفت: فناوری‌های نوآورانه را شناسایی کنید و با استفاده از تیم‌های تخصصی به رفع نیازهای صنعت پتروشیمی اقدام کنید.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران ادامه داد: روند بومی سازی دانش‌های فنی باید اولویت بندی شود و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با همکاری دیگر مراکز علمی و پژوهشی برای داخلی سازی اقدام کند.

شاهمیرزایی با تاکید بر لزوم تحقق توسعه متوازن صنعت پتروشیمی ایران افزود: تکمیل زنجیره ارزش به عنوان یک هدف باید مورد توجه قرار گیرد و با سرمایه گذاری هلدینگ‌ها و شرکت‌های پتروشیمی ضمن کاهش خام فروشی، به سوی تولید محصولات نهایی گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support