EN

دکتر عظیم کلانتری اصل در کنگره ملی خوردگی گفت؛

تقویت و حمایت از انجمن های علمی همواره باید از سوی مدیران و دست اندرکاران مورد توجه قرار گیرد

بیست و یکمین کنگره ملی خوردگی با پیام «مدیریت مطلوب خوردگی ضامن ایمنی، افزایش بهره‌وری و تولید پایدار» و با حضور متخصصان این حوزه در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این کنگره موضوعاتی نظیر مدیریت خوردگی، دستورالعمل‌ها و استاندارد‌های مرتبط با خوردگی، پوشش‌های ضد خوردگی، انتخاب مواد و بازدارنده‌های خوردگی مورد بحث و تبادل نظر محققان و متخصصان قرار گرفت.

دکتر عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، در این مراسم بر تشکیل انجمن‌های علمی در کشور تاکید کرد و گفت: حمایت و تقویت از  انجمن‌ها همواره باید از سوی مدیران و دست‌اندارکاران حوزه‌ های مختلف در دستور کار قرار گیرد؛ چرا که انجمن‌های علمی می‌توانند تاثیر بسزایی در ارتقاء صنعت داشته باشند.

وی موضوع خوردگی را یکی از اولویت‌های صنعت نفت برشمرد و اظهار کرد: مبحث خوردگی را می‌توان از موضوعات عمومی این صنعت دانست؛ از این رو  می‌توان تاثیر این فرایند را به خوبی در زنجیره استخراج تا صادرات مشاهده کرد.

ایشان ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت در سال‌های گذشته اقدامات موثری را در زمینه خوردگی نظیر انتخاب پوشش، آنالیز شکست و تخمین عمر باقی‌مانده قطعات انجام داده است و شرکت‌های متعدد حوزه صنعت نفت می‌توانند از پتانسیل و توانمندی این مرکز تحقیقاتی در این حوزه بهره‌مند شوند.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، تثبیت و نفوذ فناوری را از دیگر فعالیت‌های پژوهشگاه صنعت نفت دانست و گفت: این مجموعه می‌تواند با همکاری مرکز نوآوری خود، به توسعه و تکمیل فناوری‌هایی که از سوی هسته‌های فناور و شرکت‌های دیگر ایجاد شده کمک نماید؛ و از سوی دیگر قادر است با استفاده از تجربیات و ظرفیت‌های محققان پژوهشگاه، به تکمیل فناوری و همچنین تسهیل ورود و اثبات آن به صنعت بپردازد.

گفتنی است این کنگره به مدت دو روز و با حضور مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران، رئیس پارک نوآوری و فناوری نفت و گاز، رئیس هیات مدیره انجمن خوردگی ایران در پژوهشگاه صنعت نفت در حال برگزاری است و در حاشیه این کنگره نشست‌های تخصصی و کارگاه‌‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support