EN

با هدف بررسی زمینه‌‌ همکاری‌ های مشترک؛

نشست مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فدرال کازان روسیه برگزار شد

مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فدرال کازان روسیه با هدف بررسی زمینه‌ همکاری های متقابل نشست مشترکی را در پژوهشگاه برگزار کردند.

دکتر عظیم کلانتری اصل، در این مراسم به تفاهم‌نامه‌ای که چندی پیش میان این دو مجموعه منعقد شد اشاره کرد و در این باره گفت: قرار است پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه کازان روسیه، در زمینه همکاری‌های مرتبط با مطالعه، توسعه و طراحی پایلوت‌های ازدیاد برداشت و ارزیابی‌های فنی با یکدیگر همکاری نمایند.

ایشان در ادامه به معرفی پردیس‌های سه‌گانه این مرکز تحقیقاتی پرداخت و اظهار کرد: پژوهشگاه صنعت نفت یکی از مراکز مهم در زمینه توسعه فناوری محسوب می‌شود و آموزش‌های کاربردی در زمینه موضوعات نوین و اجرایی کردن اهداف مرتبط با تفاهم‌نامه منعقد شده در برنامه‌ کاری این سازمان قرار دارد.

دکتر کلانتری‌اصل افزود: طراحی پایلوت در مخازن کربناته از دیگر اولویت‌های این مرکز تحقیقاتی محسوب می‌شود و با توجه به آنکه شرکت تات نفت و دانشگاه کازان در این زمینه از تجارب ارزشمندی بهره‌مند هستند، طرفین می‌توانند در این حوزه نیز همکاری‌های خود را توسعه بخشند.

وی با تاکید بر اینکه می‌توانیم تجربیات و همگرایی‌هایی که در کشور ایران به دست آمده را با همتایان روس خود به اشتراک‌گذاریم، تصریح کرد: ما همواره درصدد هستیم که سطح تعاملات خود را افزایش دهیم؛ از‌ این رو می‌توان آموزش‌های آنلاین کوتاه مدت را برای آغاز این همکاری در برنامه کاری خود قرار دهیم.

ایشان با بیان این‌که توسعه فناوری، نگاه به آینده و ایجاد شبکه‌های همکاری از ماموریت‌های اصلی این مجموعه محسوب می‌شود، ادامه داد: افزایش تولید نفت و گاز،  اکتشاف منابع جدید، مطالعات مخازن و تبادل نیروی انسانی متخصص از دیگر زمینه‌هایی است که پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فدرال کازان می‌توانند در برنامه‌های آتی خود قرار دهند.

گفتنی است نمایندگان دانشگاه فدرال کازان از توانمندی‌ها و پتانسیل موجود در پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کردند و زمینه‌های همکاری مشترک در حوزه توسعه فناوری‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support