EN

در نشستی مشترک بین پژوهشگاه صنعت نفت و ایران خودرو دیزل

توسعه دانش فنی روغن، کاتالیست، پلیمر، نانو و مواد شیمیایی در دستور کار قرار گرفت

طی دیداری مدیران پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت ایران خودرو دیزل با یکدیگر گفتگو و بر گسترش همکاری‌های فناورانه نیز تاکید کردند.

دکتر کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، در این نشست بر گسترش شبکه‌های همکاری این مرکز تحقیقاتی تاکید و اظهار داشت: همواره پژوهشگاه صنعت نفت درصدد همکاری با شرکت‌های مولد و دانش محور به منظور توسعه فرایند‌های علمی بوده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس پژوهشگاه صنعت نفت آمادگی دارد در زمینه‌های مختلف نظیر توسعه دانش‌های فنی روغن‌، کاتالیست‌، پلیمر‌، نانو‌ و همچنین توسعه انواع مواد شیمیایی و مسائل مرتبط با محیط زیست با مجموعه ایران خودرو دیزل همکاری نماید.

دکتر کلانتری اصل با اشاره به موضوعات مرتبط با سوخت و سوخت‌های جایگزین، مسائل مرتبط با قوانین کربن و توسعه فناوری، خواستار در دستور قرار گرفتن این مباحث برای شروع فعالیت‌های طرفین شد.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت، این مجموعه را به دلیل امکانات مناسب و داشتن نیروی انسانی متخصص، بسیار منحصر به فرد دانست و اظهار داشت: استراتژی اصلی این مجموعه توسعه و تکمیل دانش فنی است و  همواره تجاری‌سازی و تولید انبوه محصولات خود را به دیگر بخش‌ها واگذار می‌نماید.

تدوین استاندارد‌ها و شاخص‌ها از سوی پژوهشگاه صنعت نفت

در ادامه این نشست، مهندس جواد توسلی مهر، مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل، ضمن تاکید بر همکاری طرفین اظهار داشت: در شرایط کنونی کشور، نیاز به دانش‌های بومی بسیار احساس می‌شود؛ چرا که ثابت شده است این دانش‌ها توانسته‌اند در شرایط سخت و دشوار، بسیاری از مشکلات را برطرف سازند.

وی ادامه داد: با استفاده از دانش بومی متخصصان کشورمان در چند سال اخیر توانسته‌ایم 13 محصول جدید طراحی و به تولید انبوه برسانیم و اگر چنانچه بستر مناسب برای متخصصان و محققان این کشور فراهم شود به طور حتم می‌توانیم به نتایج ارزشمندی دست یابیم.

ایشان همچنین تصریح کرد: شرکت ایران خوردو دیزل و پژوهشگاه صنعت نفت می‌توانند در زمینه بومی‌سازی دانش‌ فنی با یکدیگر همکاری کرده و در این حوزه‌ها پروژه‌ای مشترک میان طرفین تعریف شود.

توسلی مهر پژوهشگاه را مرجع تدوین استاندار‌ها و شاخص‌ها در زمینه‌های مختلف دانست و گفت: این دو مجموعه از ظرفیت دانشی و توانمندی بسیار بالایی برخوردار هستند از این رو می‌توانند با تشکیل کمیته مشترک پروژه‌های متعددی را بررسی و به مرحله اجرا برسانند.

در پایان مقرر شد پس از بازدید از شرکت ایران خودرو دیزل، موضوعات و نیاز‌های فناورانه توسط کمیته مشترکی پیگیری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support