EN

با هدف امکان سنجی حفاری در آب‎های عمیق ؛

محققان پژوهشگاه صنعت نفت از سکو نیمه شناور ایران امیرکبیر بازدید کردند

محققين پژوهشگاه صنعت نفت با هدف « بررسی کمی و کیفی و امکان سنجی حفاری در آب‎های عمیق» از سکوی حفاری نیمه شناور  ایران امیرکبیر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این بازدید که در قالب دوره های چهار روزه برنامه‌ریزی شده بود، در سه روز اول، متخصصان شرکت نفت خزر، به ارائه درس آموخته ها و تجربیات خود در زمینه حفاری، توسط سكويِ ایران امیرکبیر در میدان سردار جنگل پرداختند.

همچنین در این دوره، به موضوعاتی نظیر الزامات و پیش نیازهای حفاری در آب‌های عمیق جهت کاهش ریسک ها و مخاطرات حفاری، بسترشناسی، مطالعات ژئوفیزیکی و زمین شناسی حوضه خزر جنوبی و نحوه انجام عمیات حفاری و تکمیل چاه در آب‎های عمیق اشاره شد.

این گزارش می افزاید، آشنایی با اجزا و کارکرد بخش‌های مختلف سکوی ایران امیرکبیر و تجربیات کسب شده از حفاری دو حلقه چاه در میدان سردار جنگل از دیگر مواردی بود که در این دوره مورد بجث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است این دوره آموزشی كه به همکاری واحد آموزش و تجهیز نیروی انسانی برگزار شد، محققان پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت از سکوی نیمه شناور ” ایران امیرکبیر ” در دریای خزر بازديد كردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support