EN

در سومین کافه دانش، راهکارهای جداسازی دی اکسیدکربن با روش های صنعتی بررسی شد

با هدف به اشتراک گذاشتن ایده‌ها و بدست آوردن درک و بینش عمیق‌‌تر در خصوص موضوع “جداسازی دی اکسید کربن از دودکش کوره ها“، سومین کافه دانش با حضور جمعی از متخصصین پژوهشگاه، نیروگاه بعثت و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت در این نشست تخصصی، با توجه به میزان دی اکسید کربن در دودکش کوره‎های صنعتی و ضرورت بازیابی این گاز گلخانه ای و تبدیل آن به محصولات با ارزش افزوده، چالش ها و راهکارهای جداسازی دی اکسیدکربن با حلال آمین و غشاء مورد بحث و تبادل نظر حاضرین قرار گرفت.

از موضوعات دیگری که در این جلسه به آنها پرداخته شد می‌توان به بررسی مزایا و معایب دو روش غشایی و جذب با حلال آمین، استفاده از روش غشایی در مقیاس آزمایشگاهی، عدم دستیابی به مقیاس‎ های بزرگ در روش غشایی و مقایسه جداسازی دی اکسیدکربن به دو روش غشایی و جذب با حلال آمین اشاره نمود.

خاطر نشان می‎شود دکتر کاظم کاشفی، عضو هیئت علمی و مدیرگروه پژوهش سوخت و احتراق پژوهشگاه صنعت نفت میزبانی این جلسه تخصصی را بر عهده داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support