EN

در اولین روز از نمایشگاه ایران پلاست؛

مهندس شاهمیرزایی در بازدید از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت بر توسعه دانش فنی و تولید کاتالیست تاکید کرد

در نخستین روز از هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست، مهندس مرتضی شاهمیرزایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی از غرفه پژوهشگاه صنعت نفت بازدید کرد.

مهندس شاهمیرزایی ضمن دیدار و گفتگو با رئیس پژوهشگاه صنعت نفت بر تولید کاتالیست ها و توسعه دانش فنی از سوی محققان این مرکز تحقیقاتی برای این صنعت ارزش آفرین تاکید کرد.

در ادامه این بازدید، دکتر کلانتری اصل به پتانسیل و ظرفیت ‎های پژوهشگاه نیز اشاره کرد و گفت: پژوهشگاه با هدف همکاری با صنعت پتروشیمی در این نمایشگاه برای نخستین بار حضور یافته و قصد دارد در زنجیره ارزش صنایع پتروشیمی ایفای نقش نماید.

ایشان در ادامه تصریح کرد: انتظار می‌رود از سوی شرکت صنایع پتروشیمی ماموریتی در این حوزه به پژوهشگاه واگذار شود تا بتوانیم با کمک محققان این مجموعه و ظرفیت‌های موجود وابستگی های این صنعت را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه در زمینه های متعدد می‌تواند خدمات موثری را به کشور ارائه کند تصریح کرد: پژوهشگاه صنعت نفت باید تمرکز خود را بر روی ابتدا و انتهای زنجیره ارزش معطوف نماید چرا که افزایش تولید و مسائل مرتبط با پتروشیمی از موضوعات اساسی کشور محسوب می‌شود.

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در خاتمه تصریح کرد: خوشبختانه پژوهشگاه در زمینه تولید کاتالیست ها بسیار موفق عمل کرده تا جایی که توانسته کاتالیست‌های مورد نیاز یکی از کشورهای خارجی و همچنین پالایشگاه‌های داخل را تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *