EN

در حاشیه دومین روز نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست انجام شد

امضای قرارداد طراحی مفهومی و امکان‌سنجی احداث کارخانه ال‌ان‌جی

قرارداد طراحی مفهومی و انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی احداث کارخانه ال‌ان‌جی با هدف اوج‌سایی مصرف گاز در پتروشیمی خراسان بین شرکت پتروشیمی خراسان به‌عنوان کارفرما و پژوهشگاه صنعت نفت به‌عنوان مجری امضا شد.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس توافق‌های انجام‌شده میان پژوهشگاه صنعت نفت و پتروشیمی خراسان،  قرارداد طراحی مفهومی و انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی احداث کارخانه ال‌ان‌جی با هدف اوج‌سایی مصرف گاز طی سه ماه از تاریخ امضا مورد تأیید طرف‌هاست و مدت زمان این قرارداد با توافق طرف‌ها قابلیت تمدید دارد.

بر اساس این گزارش، عظیم کلانتری اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه آیین امضای این قرارداد با بیان اینکه فناوری مایع‌سازی گاز در کشورهای پیشرفته باعث شده است آنها بتوانند در زمینه انتقال و بازارسازی گاز بهتر عمل کنند، گفت: یکی از راه‌های اثبات‌شده در زمینه جلوگیری از ناترازی گاز در فصل سرد سال، ذخیره‌سازی گاز در فصل گرم به‌صورت فشرده و مایع است.

وی ادامه داد: پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی خراسان در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی نفت در اردیبهشت‌ماه امسال تفاهم‌نامه امکان‌سنجی و طراحی واحد مایع‌سازی گاز را امضا کردند و با توجه به جدیت دو طرف، امروز شاهد امضای قرارداد پروژه به‌صورت رسمی هستیم.

بر پایه این گزارش، یوسف حسنی، مدیرعامل پتروشیمی خراسان نیز در این آیین با اشاره به قرارگیری این پتروشیمی در پایان خطوط سراسری گاز کشور و افت شدید فشار گاز در فصل سرد سال گفت: برای نمونه پارسال این پتروشیمی حدود دو ماه با قطعی گاز روبه‌رو بود.

وی افزود: هم‌اکنون طراحی مفهومی احداث واحد ال‌ان‌جی در پتروشیمی خراسان از سوی متخصصان پژوهشگاه صنعت نفت انجام شده و منتظر طراحی نهایی و امکان‌سنجی اقتصادی این طرح هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *