EN

از سوی پژوهشگاه صنعت نفت؛پلت‌فرم هوشمند صنعتی در شرکت گاز بیدبلند خلیج فارس طراحی می‌شود

قرارداد «پلت‌فرم هوشمند صنعتی در حوزه‌های HSE، حراستی و تولیدی» با هدف کاهش مخاطرات انسانی و تجهیزات میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس منعقد شد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، ایمنی محیط کار با پردازش تصاویر دوربین‌های مدار بسته به وسیله هوش مصنوعی از مهم‌ترین اهداف این قرارداد محسوب می‌شود.

بر همین اساس، با توجه به تدوین برنامه‌های تحول دیجیتال و هوشمند‌سازی، این پروژه در حوزه بینایی ماشین ( Machine Vision) تعریف شده است  که از طریق آن بتوان مخاطرات را به حداقل رساند.

بر پایه این گزارش، بینایی ماشین با درک و فهم بخشیدن به دوربین‌ها می‌تواند علاوه بر پایش و رصد مخاطرات مختلف، گزارش مناسب را از وضعیت موجود نیز ارائه دهد.

کاهش خطای انسانی و نظارت 24 ساعته این دستگاه‌های هوشمند را می‌توان از مزیت‌های آن‌ها نسبت به دوربین‌های معمولی دانست.

گفتنی است این قرداد طی سه ماه از تاریخ امضاء مورد تایید طرفین است و مدت زمان این قرارداد با توافق طرفین قابلیت تمدید را دارد.

خاطر نشان می‌شود، این قرارداد در سومین روز از نمایشگاه ایران پلاست میان معاون فناوری و روابط‌بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت و مدیر عامل شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس به امضاء رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support