مهار تورم و رشد تولید

در بیست و پنجمین ژورنال کلاب؛ کاربرد تکنولوژی غشایی بررسی شد

بیست و پنجمین ژورنال کلاب با عنوان بکارگیری تکنولوژی غشایی به منظور استحصال و بازیابی ترکیبات هیدروکربنی ارزشمند و تنظیم غلظت ترکیبات گازی سبک و سنگین در صنایع پتروشیمی با همکاری واحد اطلاعات علمی و مدیریت دانش در هفدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، در این جلسه که با حضور جمعی از متخصصین مرتبط با کاربرد غشایی برگزار شد دکتر مجید اسماعیلی و خانم بنت الهدی قلی زاده به ارزیابی روش‌های ساخت غشای کامپوزیتی مخصوص جدا‌سازی ترکیبات هیدروکربنی، ارائه مهم‌ترین کاربرد‌های تکنولوژی غشایی در صنعت پتروشیمی و همچنین بررسی شرکت‌های صاحب فناوری ساخت غشا و طراحی فرایند‌های غشایی در دنیا پرداختند.

همچنین آنالیز SWOT در خصوص توسعه این فناوری در مراکز تحقیقاتی ایران، بررسی شرکت‌های ایرانی دارای پتانسیل برای استفاده از این فناوری و ارزیابی روال توسعه این تکنولوژی در پژوهشگاه صنعت نفت و جایگاه فعلی این سازمان در این حوزه را می‌توان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست تخصصی برشمرد.

خاطر نشان می‌شود در این نشست تخصصی نمایندگانی از شرکت‌های مختلف پتروشیمی، اساتید دانشگاه‌های کشور و محققان پژوهشگاه صنعت نفت حضور داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support