EN

کیفی‌سازی تولید در صنعت نفت از اهداف محوری دولت سیزدهم است

رئیس‌جمهوری با اشاره به اقدام بزرگ پتروپالایشگاه اصفهان در تولید سوخت پاک، کیفی‌سازی تولید در صنعت نفت را از جمله اهداف محوری دولت و سبب رفع آلایندگی و ارتقای سلامت مردم دانست و اظهار کرد: به همان مقداری که اعداد و ارقام در تولید مورد توجه است، باید کیفیت در تولید بنزین، گازوئیل و دیگر فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی عصر روز (جمعه، هفتم مهرماه) در آیین بهره‌برداری رسمی از واحد تصفیه گازوئیل پتروپالایش اصفهان، ضمن قدردانی و تشکر صمیمانه از دست‌اندرکاران صنعت نفت و شرکت پتروپالایش اصفهان به‌دلیل اجرای این طرح بزرگ ملی، مدیریت تولید و مصرف در نفت، گاز و پتروشیمی کشور را بسیار مهم و ضروری دانست و گفت: مدیریت این دو بخش سبب تولید محصول با کیفیت، رفع ناترازی و رونق صادرات فرآورده‌های نفتی خواهد شد که عواید آن بخش‌های دیگری را تقویت خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اقدام بزرگ این پتروپالایشگاه در تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر گازوئیل پاک، کیفی‌سازی تولید در صنعت نفت را از جمله اهداف محوری دولت و سبب رفع آلایندگی و ارتقای سلامت مردم اعلام کرد و افزود: به همان مقداری که اعداد و ارقام در تولید مورد توجه است، باید کیفیت در تولید بنزین، گازوئیل و دیگر فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی نیز مورد توجه قرار گیرد.

رئیس‌جمهوری در ادامه ضمن قدردانی از اقدام وزارت نفت برای جمع‌آوری گازهای مشعل در پالایشگاه‌ها، بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف در کشور تأکید کرد و اهتمام جدی به فرهنگ‌سازی در این زمینه را گامی مهم در رفع ناترازی و همچنین رونق صادرات دانست.

رئیسی برنامه‌محوری و ضمیمه کردن دانایی به توانایی‌ها، با ارتباط مؤثر صنعت و دانشگاه و استفاده از ظرفیت ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان را از جمله رموز موفقیت پتروپالایش اصفهان در اجرای این طرح بزرگ ملی برشمرد و اظهار کرد: همت بلند دست‌اندرکاران این طرح در به سرانجام رساندن آن، آن‌ هم ۱۶ ماه زودتر از موعد مقرر، نویددهنده موفقیت‌های بزرگ دیگر در آینده است.

وی حجم قابل‌توجه اشتغال‌زایی و استفاده از نیروی انسانی کارآمد در این طرح بزرگ ملی را از دیگر ویژگی‌های مهم آن برشمرد و تصریح کرد: همچنان که اصفهان دیروز در سنگر دفاع مقدس با ۲۴ هزار شهید از عزت و شرف مردم این مرز و بوم دفاع کرد، امروز نیز شما در سنگر تولید روز به روز دشمن را ناامیدتر و زمین‌گیرتر می‌کنید.

وی بهره‌برداری از طرح‌های بزرگ ملی از جمله طرح تصفیه گازوئیل پتروپالایشگاه اصفهان را سبب ایجاد امید در کشور و ناامیدی دشمن دانست و خطاب به مدیران صنعت نفت و پتروپالایشگاه اصفهان گفت: کار در این سنگر تولید را از آن جهت که متصل به نظامی مقدس است و سبب گره‌گشایی از مردم و عقب راندن دشمن خواهد شد، مقدس بدانید و در جهت افزایش کار کمی، کیفی و نتیجه‌بخش تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support