EN

علمی شدن صنعت نفت، تنها راه پیروزی اقتصادی است

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به اندوخته‌های علمی و پژوهش‌های علمی نیازمندیم و معتقدیم در راه علمی شدن صنعت نفت باید از جان و دل مایه گذاشت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، علیرضا دانشی در نشست پیش‌بینی پنج‌ساله بهره‌دهی چاه‌های شرکت نفت و گاز کارون (نیمه دوم سال)، ضمن قدردانی از تلاش همه کارکنان و مدیران صنعت نفت جنوب اظهار کرد: تلاش‌های جهادگونه همه کارکنان و مدیران صنعت نفت، نشان از وجود اراده جهادی در آنهاست که باید قدردان و شکرگزار این تلاش عزیزان بود.

وی افزود: تحول‌های جدید امروز در صنعت نفت به‌ویژه در شرکت نفت و گاز کارون از جمله افزایش تولید بی‌شک خلق یک حماسه است، زیرا در شرایط سخت تحریم، فرسودگی تأسیسات، مشکل‌های ناشی از اشتباه دولت پیش و مسائل نیروی انسانی، یک اتفاق بسیار بزرگ بود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با اعلام خبر افزایش ۹۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت کشور توسط مناطق نفت‌خیز جنوب در دو سال اخیر گفت: با تلاش و همت مدیران و کارکنان، برنامه‌ریزی دقیق و ادامه‌دار بودن روند حماسی تولید در صنعت نفت جنوب، آینده بسیار خوبی برای صنعت نفت و اقتصاد کشور می‌توان تصور کرد.

دانشی ادامه داد: امروز گذر از وضعیت سنتی و ورود به دنیای مدرن صنعت نفت، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود. هرچند در بسیاری از موارد از صنعت جهانی نفت عقب افتاده‌ایم، اما باید در کمترین زمان و با قدرت و تلاش جهادی سعی کنیم این عقب‌افتادگی جبران شود.

وی با تأکید بر علمی شدن صنعت نفت گفت: در بحث پژوهش و فناوری و تولید بار اول، اعتقاد ما این است هر آنچه هزینه کنیم، سرمایه‌گذاری است و هزینه ما در این حوزه، هرچند در طول دوران صنعت نفت کشور بی‌سابقه است، اما باز کمبود احساس می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب بر رصد تحول علمی جهان در حوزه نفت تأکید کرد و افزود: فرضیه‌سازی و آزمایش، در این صنعت قابل پذیرش نیست، زیرا با رصد تجربه دیگران و بررسی رویدادهای علمی می‌توان در صنعت نفت پیشرفت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support