EN

دکتر منصور بزمی، در کارگاه ویژه خبرنگاران حوزه صنعت نفت:

شناخت خبرنگاران از حوزه‌های تخصصی در انتشار اخبار صحیح موثر است

دکتر منصور بزمی، معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت در کارگاه یک‌روزه آشنایی با بخش بالادستی صنعت نفت ویژه خبرنگاران و فعالان بخش رسانه که در پژوهشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش این افراد گفت: شغل خبرنگاری، حرفه‌ای بسیار تخصصی، حساس و خطیر است؛ چرا که این افراد همواره تلاش می‌کنند که در کوتاه‌ترین زمان، اخباری دقیق و صحیح را برای مردم مخابره کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه اخبار تخصصی، چنانچه خبرنگاران به دنبال انتشار اخبار صحیح و حرفه‌ای برای مخاطبان خود هستند باید از دانش و آگاهی مناسبی برخوردار باشند، از این رو برگزاری چنین کارگاه‌های تخصصی می‌تواند به پیشبرد اهداف فعالان رسانه کمک نماید.

ایشان در ادامه گفت: انتظار نمی‌رود که خبرنگاران حوزه‌های تخصصی از عمق تمامی فناوری‌های آن حوزه مطلع باشند؛ ولی وسعت آشنایی تخصصی با حوزه‌های مختلف می‌تواند در انتشار اخبار دقیق به زبان ساده برای تنویر افکار عمومی بسیار موثر باشد.

دکتر بزمی، اظهار داشت: حوزه بالادست صنعت نفت با توجه به موضوعاتی از  جمله مطالعات میادین، اکتشاف و تولید و بهره‌برداری بسیار حائز اهمیت  است و خوشبختانه پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه بالادست همواره پیشگام بوده و به طور حتم می‌توان این بخش را زیر‌بنای سایر فعالیت‌های این سازمان پژوهشی دانست و از سوی دیگر حوزه بالادست به دلیل مباحثی نظیر تولید نفت خام در میادین و مطالعات میدان به خصوص میادین مشترک برای وزارت نفت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

معاون فناوری و روابط بین‌الملل پژوهشگاه در خاتمه اظهار داشت: خبرنگاران پژوهشگاه را خانه خود بدانند و ما این آمادگی را داریم تا در مقاطع مختلف دستاوردهای صنعت نفت و پژوهشگاه را از طریق اصحاب رسانه منعکس نماییم تا با انتشار این خبر‌ها امید و نشاط در جامعه تزریق شود.

گفتنی است کارگاه یک‌روزه آشنایی با بخش بالادستی صنعت نفت ویژه خبرنگاران و فعالان بخش رسانه از سوی اداره کل روابط‌عمومی وزارت نفت و با همت واحد آموزش پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support