EN

در چهارمین سمینار آشنایی با تحول دیجیتال؛

بر مدل های داده محور، پالایش داده ها و حذف خطاهای صنعتی تاکید شد

چهارمین سمینار آموزشی ” آشنایی با تحول دیجیتال و کاربرد آن در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ” با هدف آشنایی با مفاهیم و اهمیت تحول دیجیتال در صنعت نفت،گاز و پتروشیمی در مرکز همایش های پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، از موضوعات مطرح شده در این سمینار می‏توان به مروری بر مباحث تحول دیجیتال، هوش مصنوعی و کاربردهای آن در صنعت نفت، اهمیت تحول دیجیتال در صنعت نفت و تجربیات پایلوتی و صنعتی پژوهشگاه صنعت نفت در حوزه تحول دیجیتال اشاره کرد.

همچنین مدل های داده محور، پالایش داده ها و حذف خطاهای صنعتی، تحول دیجیتال از بعد صنعتی و سازمانی و معرفی فناوری های دیجیتال از دیگر محتوای این دوره آموزشی است.

بر پایه این گزارش، هوش مصنوعی و تحول دیجیتال، یکی از فناوری های نوظهوری است که امروزه مزیتی رقابتی برای صنایع نفتی محسوب می ‎شود، چرا که همگام با روند تحولات دنیا و ورود فناوری‌های جدید، سازمان‌ها می‌توانند با کمک این فناوری، دانش خود را به طور مستمر و با سرعت مناسب، به‌روزرسانی نمایند. از این رو پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان سازمانی پژوهشی و پیشگام در استفاده از تکنولوژی های نوظهور در صنعت نفت، تاکنون سه برنامه آموزشی در این زمینه را برگزار کرده است که در دیماه امسال چهارمین سمینار با حضور 112 نفر از کارشناسان نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

این گزارش می افزاید خوشبختانه نتایج به دست آمده در هر سه کارگاه آموزشی گذشته بسیار رضایت بخش بوده است و در این دوره ها از توانمندی اساتید و صاحب نظران شاخص استفاده شده است که به دنبال آن با هدف فرهنگ‌سازی و ایجاد بستر مناسب جهت ورود به تحول دیجیتال و اجرایی کردن در سازمان ها، چهارمین سمینار آموزشی در این مرکز علمی به صورت رایگان برپا شد.

شایان ذکر است اولین دوره از سمینارهای فوق در اسفند ماه 1400، دومین دوره در اردیبهشت 1401 و سومین دوره به درخواست منطقه ویژه اقتصادی پارس در خرداد ماه 1401 در عسلویه برگزار شده بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support