EN

مراسم بزرگداشت مقام زن به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، روز دوشنبه 18 دیماه مراسمی به همت شورای فرهنگی و امور بانوان پژوهشگاه با حضور رئیس پژوهشگاه، مشاور وزیر نفت در امور بانوان و میهمانانی از وزارت و شرکت ملی نفت در مرکز همایش‌های پژوهشگاه برگزار شد.

عظیم کلانتری اصل رئیس پژوهشگاه صنعت نفت ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت مقام زن و روز مادر، گفت: توانمندی های زنان امروزه قابل کتمان نیست، به‌ویژه در سال های پس از انقلاب استقبال از توانمندی ها و ظرفیت های زنان روز به روز بیشتر شده و به همین مقدار نفوذ و تاثیرگذاری زنان در تمام عرصه‌های علمی و تخصصی قابل رویت است.

وی با بیان اینکه پژوهشگاه یکی از سازمان هایی است که حضور بانوان توانمند و متخصص در آن پررنگ است، افزود: با توجه به اینکه در سال های اخیر میزان حضور زنان نسبت به آقایان در دانشگاه ها رو به افزایش بوده است، باید بتوانیم به همان نسبت از ظرفیت ها و توانمندی های زنان تحصیل کرده برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده نماییم.

مریم مقدسی مشاور وزیرنفت در امور بانوان و خانواده ضمن تبریک روز زن، بیان کرد: جامعه ای که به زنان اهمیت می‏دهد و نیازهای آنها را برطرف می‎کند، جامعه سالمی است، چراکه زنان به عنوان اصلی ترین فرد جامعه ضمن تربیت فرزندان و مدیریت خانواده، می توانند نقش به سزایی در شکل گیری جامعه سالم داشته باشند و باعث تحکیم خانواده شوند.

وی در ادامه افزود: ما در امور زنان و خانواده وزارت نفت پیگیر مطالبات زنان شاغل هستیم که با حمایت مدیران ارشد سازمان، بسیاری از موارد تا کنون مرتفع شده است.

در این مراسم گروه هنری ورقا نیز در توصیف زندگانی حضرت فاطمه زهرا (س) و مقام شامخ زن به روایتگری پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *