EN

مناطق‌ نفت‌خیز جنوب حامی مجموعه‌های علمی کشور خواهد بود

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تأکید بر اینکه راه برون‌رفت از تحریم‌ها ورود به مرز دانش است، تصریح کرد: آماده‌ایم با بخش‌های نوآور، خلاق و دارای دیدگاه‌های جدید همکاری کنیم زیرا شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خادم و حامی مجموعه‌های علمی کشور و دانشگاه‌هاست.

به گزارش خبرنگار اعزامی شانا به اهواز، علیرضا دانشی روز (دوشنبه، ۲۵‌ دی‌ماه) در حاشیه آیین امضا قراردادهای ساخت و خرید داخل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با شرکت‌های داخلی در چهاردهمین ی نمایشگاه‌ تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان امسال با کیفیتی فراتر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و این رویداد فضای مستعدی برای سازندگان، مجموعه‌های دانش‌بنیان و مجموعههای بالادست صنعت نفت فراهم‌ کرده است تا بتوانند از ظرفیت‌ بخش‌های مختلف بهره‌مند شوند.

وی افزود: نمایشگاه بهانه‌ای برای تبادل افکار و ارتقا فضاهای کسب و کار است تا بتوان به واسطه این ارتباط، شاهد رشد و توسعه باشیم و مشکلات بخش‌های مختلف را حل کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: امروز یک‌سری قراردادها برای ساخت تجهیزات وقطعات با ارزش معادل ۴.۳ همت امضا شد و باید شرکت‌های سازنده با  اهتمام ویژه به‌دنبال ساخت باشند.

دانشی با بیان اینکه سهم عمده‌ای از این قراردادها برای رفع بیکاری استان و با توجه به جایگاه ویژه استان با شرکت‌های بومی امضا شده است، افزود: سازندگان بومی استان خوزستان به بلوغی همه‌جانبه رسیده‌اند و باید بیش از پیش از ظرفیت آن‌ها بهره‌مند شویم.

وی با اشاره به اینکه در بحث قراردادهای پژوهشی و تحقیقاتی وارد فاز دوم شده‌ایم، گفت: امروز ۹ قرارداد پژوهشی امضا کرده‌ایم و در این زمینه از توان دانشگاه صنعت نفت و دیگر دانشگاه‌ها و مراکز علمی استفاده می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان اینکه نگاه این شرکت برای شکوفایی علمی کشور است، تصریح کرد: شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خود را مکلف به ارتقای سطح دانش و مراکز علمی کشور می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support