EN

از سوی مؤسسه ISC؛

پژوهشگاه صنعت نفت در ميان 63 پژوهشگاه كشور، رتبه دوم را به خود اختصاص داد

رتبه بندی و ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی دولتی در سال 1401 توسط مؤسسه ISC انجام شد و پژوهشگاه صنعت نفت توانست رتبه دوم را از ميان 63 پژوهشگاه به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط‌عمومي پژوهشگاه صنعت نفت، به نقل از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) ، در رتبه‌بندي پژوهشگاه‌ها و مراكز پژوهشي، 5 معيار پژوهش (با وزن 25 درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن 35 درصد)، بین المللی‌سازی (با وزن 10 درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن 20 درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن 10 درصد) مورد ارزيابي قرار گرفته است.

بر همين اساس، در رتبه بندی سال 1401، مجموعا تعداد 63 پژوهشگاه حضور داشتند كه در ارزیابی این پژوهشگاه‌ها به صورت درهمکرد، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه رنگ به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

اين گزارش مي‌افزايد، پژوهشگاه صنعت نفت با كسب امتياز 94.53 توانسته رتبه دوم را در بخش اثرگذاري اقتصادي به خود اختصاص دهد و اين امر نشان از اهداف و ماموريت‌هاي از پيش تعيين‌شده اين سازمان در اين زمينه است.

همچنين اين مركز تحقيقاتي در ميان 63 پژوهشگاه حاضر، رتبه سوم را در دو حوزه فناوري و نوآوري و همچنين خدمات اجتماعي، زير‌ساخت و تسهيلات به خود اختصاص داده است.

گفتني است، پژوهشگاه صنعت نفت در ارزيابي سال گذشته رتبه سوم را كسب كرده بود كه خوشبختانه در سال جاري با كسب امتياز‌هاي بالاتر در معيار‌هاي پنج‌گانه توانست اين رتبه را به جايگاه دوم ارتقاء‌ بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support