از سوی مؤسسه ISC؛

پژوهشگاه صنعت نفت در میان 63 پژوهشگاه کشور، رتبه دوم را به خود اختصاص داد

رتبه بندی و ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی دولتی در سال 1401 توسط مؤسسه ISC انجام شد و پژوهشگاه صنعت نفت توانست رتبه دوم را از میان 63 پژوهشگاه به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه صنعت نفت، به نقل از مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) ، در رتبه‌بندی پژوهشگاه‌ها و مراکز پژوهشی، 5 معیار پژوهش (با وزن 25 درصد)، فناوری و نوآوری (با وزن 35 درصد)، بین المللی‌سازی (با وزن 10 درصد)، اثرگذاری اقتصادی (با وزن 20 درصد) و خدمات اجتماعی، زیر ساخت و تسهیلات (با وزن 10 درصد) مورد ارزیابی قرار گرفته است.

بر همین اساس، در رتبه بندی سال 1401، مجموعا تعداد 63 پژوهشگاه حضور داشتند که در ارزیابی این پژوهشگاه‌ها به صورت درهمکرد، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، پژوهشگاه صنعت نفت و پژوهشگاه رنگ به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.

این گزارش می‌افزاید، پژوهشگاه صنعت نفت با کسب امتیاز 94.53 توانسته رتبه دوم را در بخش اثرگذاری اقتصادی به خود اختصاص دهد و این امر نشان از اهداف و ماموریت‌های از پیش تعیین‌شده این سازمان در این زمینه است.

همچنین این مرکز تحقیقاتی در میان 63 پژوهشگاه حاضر، رتبه سوم را در دو حوزه فناوری و نوآوری و همچنین خدمات اجتماعی، زیر‌ساخت و تسهیلات به خود اختصاص داده است.

گفتنی است، پژوهشگاه صنعت نفت در ارزیابی سال گذشته رتبه سوم را کسب کرده بود که خوشبختانه در سال جاری با کسب امتیاز‌های بالاتر در معیار‌های پنج‌گانه توانست این رتبه را به جایگاه دوم ارتقاء‌ بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support