EN

به میزبانی دانشگاه صنعت نفت

دومین نشست ارکان داخلی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت برگزار شد

دومین نشست ارکان داخلی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت با حضور معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در دانشکده نفت آبادان برگزار شد.

به گزارش شانا به نقل از دانشگاه صنعت نفت، وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری روز دوشنبه (۲۱ اسفندماه) در دومین نشست ارکان داخلی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت با اشاره به اینکه دانشگاه صنعت نفت کمک‌های بسیاری به صنعت داشته است، اظهار کرد: در نشست پیشین به دانشگاه صنعت نفت که از مهم‌ترین ارکان زیست بوم است، اشاره شد و همه اعضا فعالیت‌های علمی و معنوی را برای کمک به این دانشگاه در نظر داشته باشند.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های واحدهای پژوهشی و دانشگاهی آینده‌نگر بودن است و باید برای آن برنامه‌ریزی کنند.

زیدی‌فرد گفت: در همه نشست‌هایی که در خارج از کشور با حضور مسئولان وزارت نفت برگزار می‌شود، پژوهشگاه و دانشگاه صنعت نفت به‌طور ویژه معرفی می‌شوند.

عظیم کلانتری‌اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با بیان اینکه دانشگاه صنعت نفت جزو بهترین دانشگاه‌های کشور از لحاظ سیستم آموزشی است و زیرساخت‌های خوبی در این زمینه دارد، تصریح کرد: حضور در خوزستان و منطقه آزاد اروند دو ویژگی مهم این دانشگاه است و پیشنهادم این است که فارغ‌التحصیلان ممتاز در مقطع کارشناسی در سراسر دانشگاه‌های کشور از سوی این دانشگاه جذب شوند و سپس در مقطع ارشد آموزش‌های ویژه‌ای به آنها داده شود.

محمد چهاردولی، رئیس دانشگاه صنعت نفت گفت: این نشان از اهتمام ویژه وزارت نفت به دانشگاه است و امیدوارم این نشست‌ها باعث هم‌افزایی اطلاعات شود.

بر پایه این گزارش، در دومین نشست ارکان داخلی زیست‌بوم پژوهش، فناوری و نوآوری صنعت نفت محمدصادق جوکار، رئیس مؤسسه مطالعات بین‌المللی انرژی، هاجر فرشیدی، مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت، مدیران پژوهش و فناوری چهار شرکت اصلی و دیگر مدیران پژوهش و فناوری وزارت نفت حضور داشتند و از امکانات و ظرفیت‌های دانشکده نفت اهواز بازدید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support